Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow "Festyn Majowy"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

"Festyn Majowy" Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
05.05.2015

4.jpgMimo, że pierwsze dni maja nie rozpieszczały nas słoneczną pogodą to nastrój znacząco poprawiała nam wizja długiego, błogiego wypoczynku. Chodź sposobów na spędzanie wolnego czasu jest bardzo wiele to ogromną satysfakcje sprawia nam fakt, iż duża część mieszkańców Kowalewa Pomorskiego postanowiła spędzić ten czas na imprezach i uroczystościach organizowanych w M-GOK. 

W dniu 1 maja 2015 odbył się po raz kolejny "Festyn Majowy" inaugurujący sezon imprez plenerowych w gminie Kowalewo Pomorskie. Festyn połączony był z obchodami „Święta Flagi" oraz Jubileuszem 740 lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Dla mieszkańców wystąpili artyści sceny poznańskiej z programem pt. „Zaczarowany świat opery i operetki".

Punktualnie  o godzinie 17.00 na scenie zaprezentował się Zespół Taneczny „FAN" działający przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod kierunkiem p. Katarzyny Grabowskiej i Jolanty Zarembskiej. Wystąpiła również Amelia Żuławska-uczennica III klasy Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.

Podczas imprezy przeprowadzono blok zabaw dla dzieci oraz rodziców. Przygotowano quizy, rebusy i zagadki. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali upominki i nagrody. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni i waty cukrowej.

Kolejnym punktem festynu był happening z okazji "Święta Flagi". Po raz kolejny zaprosiliśmy mieszkańców Kowalewa Pomorskiego do zaangażowania się w to wydarzenie.  Happening przebiegał w wyjątkowej, radosnej atmosferze. Celem akcji było utworzenie biało-czerwonej flagi z papierowych kwiatów wykonywanych podczas imprezy. Do wspólnego przedsięwzięcia nie trzeba było długo zachęcać mieszkańców. Biało- czerwona flaga rozkwitła na placu za M-GOK.

„Majówka 2015" zakończyła się zabawą taneczną, którą poprowadził zespołu „APLAUZ" w składzie: Weronika Pacholska i Artur Rumiński.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. Pierwszą w tym sezonie imprezę plenerową w Kowalewie Pomorskim zaliczamy do bardzo udanych.

Festyn był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców naszej gminy oraz ciekawą propozycją na spędzenie wolnego, majowego popołudnia i wieczoru.

W dniu 3 maja o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert z okazji 224 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystąpił Chór 730-lecia Kowalewa Pomorskiego pod kierunkiem p. Anny Kuc prezentując pieśni patriotyczne, kościelne oraz folklorystyczne.

majowe.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!