Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem Drukuj
Wpisał: Organizatorzy   
16.06.2015
 Wzorem lat ubiegłych Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Dyrektorem MGOK, Kierownikiem WTZ w Kowalewie Pomorskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Toruniu organizuje w dniu 20 czerwca 2015r. XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączone z XV Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych.

 

Jest to impreza integracyjna, podczas której wspólnie spędzają czas uczestnicząc w atrakcyjnych konkursach i zabawach osoby niepełnosprawne otoczone przez swoich w pełni sprawnych rówieśników.

Ruch jest szczególnie ważny w przypadku osób niepełnosprawnych. Aktywność fizyczna dostarcza radości, ułatwia integrację z innymi ludźmi, pełni funkcję terapeutyczną, pomaga podnieść samoocenę i wzmocnić poczucie własnej wartości, co jest szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, które mogą czuć się wykluczone. Sport wymaga zaangażowania, wykazania się aktywną i samodzielną pracą, co pozwala na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Doświadczenia poprzednich lat udowodniły, że rywalizacja sportowa sprawia osobom niepełnosprawnym wiele radości i wzruszeń.

Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Kowalewie Pomorskim gromadzą osoby niepełnosprawne całego województwa.

Zawodnicy startować będą w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, w dwóch kategoriach wiekowych: do 15 lat i powyżej 15 lat.

Imprezie towarzyszyć będą konkursy plastyczne, sprzedaż i aukcje prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, występy zespołów muzycznych z udziałem osób niepełnosprawnych, gry i zabawy.

Równolegle do trwających konkurencji XXI Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" odbędzie się blok integracyjny dla połączonych zespołów wózkowiczów i uczniów szkoły podstawowej.

Celem imprezy jest integrowanie osób niepełnosprawnych oraz popularyzacja kultury fizycznej wśród osób niepełnosprawnych.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.


(zamieszczono: 14.05.2015r.)

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!