Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 94 urodziny pana Franciszka, a już wkrótce i pani Walerii.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

94 urodziny pana Franciszka, a już wkrótce i pani Walerii. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015

94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_000.jpgW dniu 15 maja br. piękny jubileusz 94 lat świętował Franciszek Szcząchor. Na tradycyjny urodzinowy tort zaprosił gości. Odwiedzili go: Burmistrza Miasta Andrzej Grabowski, zastępca kierownika MGOPS Joanna Krasicka i pracownik socjalny Barbara Wasilewska.

Pan Franciszek urodził się na Lubelszczyźnie, później przeprowadził się na ziemie pruskie (Elbląg), a następnie do gminy Wąbrzeźno skąd po ślubie przeniósł się do gminy Kowalewo Pomorskie.

Pracował na roli, później w Poczcie Polskiej jako murarz, skąd przeszedł na emeryturę. Jak sam podkreślał, od 70 lat jest w bardzo szczęśliwym związku z małżonką Walerią, która we wrześniu będzie obchodziła urodziny- również 94. Pomimo, że sami nie doczekali się dzieci, mieszkają w otoczeniu kochających najbliższych i przyjaciół.

Jubilat może pochwalić się nie tylko wspaniałym zdrowiem, ale również pamięcią. Jedynie co Mu dolega i przeszkadza to słabnący słuch. Pan Franciszek do dzisiaj wspomina, kiedy to pierwszy raz spotkał obecnego burmistrza. Było to prawie 60 lat temu, kiedy to uczestniczył w karambolu drogowym pod Bielskiem. W poważnym zderzeniu uczestniczyli rowerzyści, motocykliści, wozacy (konie z wozami) i piesi, a winą chciano obciążyć p. Franciszka. Wówczas to dzięki zeznaniom świadków tego wypadku (w tym młodego chłopaka, a obecnego burmistrza) wyjaśniono okoliczności nieszczęścia, a jego samego oczyszczono z odpowiedzialności.

Państwo Szcząchor to jedyne małżeństwo w gminie Kowalewo Pomorskie, gdzie małżonkowie oboje przekroczyli 90 lat. Obecnie mamy sześćdziesięciu czterech mieszkańców, którzy przekroczyli ten wiek. Odwiedzamy ich corocznie składając życzenia i przekazując pozdrowienia. W minionym roku wręczałem państwu Szcząchor medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Życzę Im zdrowia, dalszej takie troski i opieki ze strony najbliższych i do zobaczenia we wrześniu- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_001.jpg
94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_002.jpg
94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_003.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!