Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 94 urodziny pana Franciszka, a już wkrótce i pani Walerii.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

94 urodziny pana Franciszka, a już wkrótce i pani Walerii. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015

94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_000.jpgW dniu 15 maja br. piękny jubileusz 94 lat świętował Franciszek Szcząchor. Na tradycyjny urodzinowy tort zaprosił gości. Odwiedzili go: Burmistrza Miasta Andrzej Grabowski, zastępca kierownika MGOPS Joanna Krasicka i pracownik socjalny Barbara Wasilewska.

Pan Franciszek urodził się na Lubelszczyźnie, później przeprowadził się na ziemie pruskie (Elbląg), a następnie do gminy Wąbrzeźno skąd po ślubie przeniósł się do gminy Kowalewo Pomorskie.

Pracował na roli, później w Poczcie Polskiej jako murarz, skąd przeszedł na emeryturę. Jak sam podkreślał, od 70 lat jest w bardzo szczęśliwym związku z małżonką Walerią, która we wrześniu będzie obchodziła urodziny- również 94. Pomimo, że sami nie doczekali się dzieci, mieszkają w otoczeniu kochających najbliższych i przyjaciół.

Jubilat może pochwalić się nie tylko wspaniałym zdrowiem, ale również pamięcią. Jedynie co Mu dolega i przeszkadza to słabnący słuch. Pan Franciszek do dzisiaj wspomina, kiedy to pierwszy raz spotkał obecnego burmistrza. Było to prawie 60 lat temu, kiedy to uczestniczył w karambolu drogowym pod Bielskiem. W poważnym zderzeniu uczestniczyli rowerzyści, motocykliści, wozacy (konie z wozami) i piesi, a winą chciano obciążyć p. Franciszka. Wówczas to dzięki zeznaniom świadków tego wypadku (w tym młodego chłopaka, a obecnego burmistrza) wyjaśniono okoliczności nieszczęścia, a jego samego oczyszczono z odpowiedzialności.

Państwo Szcząchor to jedyne małżeństwo w gminie Kowalewo Pomorskie, gdzie małżonkowie oboje przekroczyli 90 lat. Obecnie mamy sześćdziesięciu czterech mieszkańców, którzy przekroczyli ten wiek. Odwiedzamy ich corocznie składając życzenia i przekazując pozdrowienia. W minionym roku wręczałem państwu Szcząchor medal za długoletnie pożycie małżeńskie. Życzę Im zdrowia, dalszej takie troski i opieki ze strony najbliższych i do zobaczenia we wrześniu- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_001.jpg
94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_002.jpg
94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_003.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!