Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Najlepsza mleczna z Kowalewa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Najlepsza mleczna z Kowalewa Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015

Od dzisiaj określenie „krowa z Kowalewa" z dumą będzie wypowiadane w całej Polsce. Kowalewska krasula podbiła Poznań, a nawet można powiedzieć śmiało, że pokonała całą Polskę. W czasie XXVII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych (15-17 maja br.) odbywającej się w Poznaniu krowa rasy Białogrzbietka należąca do p. Henryka Klugowskiego z Chełmońca wywalczyła tytuł czempiona jako najlepsza z ras rodzimych.

Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych to najważniejsze w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkania branży - podkreśla Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich- blisko 500 wystawców z całego kraju, w pięciu pawilonach wystawienniczych, 2.000 zwierząt, a także nowości produktowe i urządzenia niezbędne w nowoczesnej hodowli. W ten weekend wystawę odwiedziło ponad 25.000 osób.

Państwo Henryk i Maria Klugowscy wraz z trójką dzieci są właścicielami Ekologicznego Gospodarstwa w Chełmońcu. Laureaci wielu konkursów m.in. na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2012r. w woj. kujawsko - pomorskim. Znani są również w świecie hodowlanym jako jedni z niewielu hodowców osłów w naszym kraju z ponad 20 letnim stażem.

Gratuluję panu Henrykowi i pani Marii kolejnego sukcesu hodowlanego. Życzę satysfakcji z podejmowanych decyzji oraz zdrowia i radości z wspólnego hobby- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!