Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z Algierii do Kowalewa w poszukiwaniu niedźwiedzi

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z Algierii do Kowalewa w poszukiwaniu niedźwiedzi Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015

Lsmall.jpglatif Zubair - student z Algierii (Afryka) od kilku dni przebywa w Kowalewie Pomorskim na zaproszenie Publicznego Gimnazjum. W w dniu 12 mają br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, Zastępca Dyrektora Agnieszka Kilińska Piotrkowska, nauczyciele: Arletta Żuławska- Jastrzębska i Joanna Zwolińska oraz młodzież o szczególnym upodobaniu do języka angielskiego.

Panowie wymienili się spostrzeżeniami na temat różnic kulturowych, edukacyjnych i samorządowych obu krajów.

Gość podkreślał, że specjalnie wybrał jako miejsce docelowe małe miasto, bo wiedział, że mają one specyficzną atmosferę. Nie pomylił się, bo Kowalewo przyjęło go bardzo serdecznie i ufnie. Podziwia rodzinną atmosferę oraz przyjazną szkołę. Rozczarował go jedynie brak niedźwiedzi oraz śniegu. Uważał, że skoro Kowalewo leży na północy od Pragi (miasto gdzie też miał zaproszenie) to musi tu być o wiele zimniej i można spotkać niedźwiedzie.   

Student odwiedził Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ramach projektu wymiany młodzieży AIESEC. W projekcie tym uczestniczył kowalewiak Jakub Zwoliński, któremu bardzo skutecznie udało się zainteresować naszym miastem drugiego już uczestnika. Przypomnijmy, że w marcu gościł u nas  student z Indonezji Harry Kurniawan. Zaowocowało to zawiązaniem się wielu przyjaźni. 

Wizyta naszego gościa jest wspaniałym przykładem promocji gminy poprzez młodych ambasadorów. Cieszę się, że młodzi ludzie podróżując po świecie nie zapominają o swoim mieście, wychwalają jego walory i potrafią skutecznie zachęcić innych do przyjazdu. Zachęcam innych, aby uczyli się języków, podróżowali, ale nigdy nie zapominali o swojej rodzinnej miejscowości- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczając panu Llatif pamiątkowe souveniry.

Gość, oprócz przeprowadzenia kilku lekcji języka angielskiego, integrował się z gimnazjalną społecznością oraz zwiedzał miasto, a uczniowie służąc jako przewodnicy mogli skutecznie podszkolić język i przypomnieć sobie ważne fakty z życia gminy.  Gość zachęcał do nauki języków obcych. Sam zna ich aż pięć. Zaproszony został również na Gimbal, gdzie wspólnie z młodzieżą bawił się.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!