Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Król Ortografii

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Król Ortografii Drukuj
Wpisał: Organizator konkursu - Grażyna Zacharek   
19.05.2015

1.jpgGminny konkurs ortograficzny dla klas II  i  III

,,Król Ortografii"

 w roku szkolnym 2014/2015

Dnia 13.05.2015 r. odbył się  XX Gminny Konkurs ,,Król Ortografii". Wzięło   w nim udział 16 uczniów z klas drugich i 16 uczniów z klas trzecich. Reprezentowali oni pięć szkół podstawowych naszej gminy: Mlewo, Pluskowęsy, Wielką Łąkę, Wielkie Rychnowo i oczywiście Kowalewo Pomorskie. Z okazji jubileuszu  na uroczystość  przybyła  pani Łucja Goryńska , która zapoczątkowała  prowadzenie tego konkursu 20 lat temu.  Dyrektor  Szkoły pan Benedykt  Mroziński powitał wszystkich  gości. Podziękował pani Goryńskiej  za długoletnie organizowanie konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem do dziś. Podkreślił,  jak ważna jest znajomość zasad ortografii w życiu codziennym. Następnie oficjalnie otworzył kopertę z tekstami dyktand.  XX gminny konkurs ortograficzny uświetnił także występ uczennicy klasy III a Amelii Żuławskiej, która zaśpiewała piosenkę  pt. „Pszczółki na wrotkach".

Po uroczystym otwarciu pani Grażyna Zacharek zapoznała uczniów z przebiegiem obecnego konkursu. Powołano komisje składające się z przybyłych nauczycieli  do nadzorowania  pisania dyktand.

Po zakończeniu części pisemnej i sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców.   W klasach drugich na I miejscu uplasowała się Julia Tucholska, II miejsce zajęła Karolina Putz, a III - Dominik Hinz i Tomasz Szyszko. Wyróżnienie przyznano Alicji Fordońskiej. Wszyscy uczniowie są reprezentantami Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom.

Kró1em Ortografii klas trzecich został Michał Zacharek. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Górny. Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Waśko, a wyróżnienie otrzymał Michał Gruszecki. Wszyscy uczniowie  reprezentują naszą szkołę.

Gratuluję wszystkim zwycięzcom wspaniałej znajomości zasad pisowni języka polskiego. Życzę dalszych sukcesów w tej dziedzinie. Gratuluje nauczycielom i rodzicom dzieci. Składam serdeczne podziękowania Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. panu Benedyktowi Mrozińskiemu za ufundowanie nagród dla zwycięzców, które zostaną wręczone na uroczystym apelu w przeddzień zakończenia roku szkolnego. Składam serdeczne podziękowania firmie Plastica Sp. z o.o. oraz Bankowi Spółdzielczemu w Kowalewie Pom. za sponsorowanie upominków, słodyczy oraz dyplomów dla każdego uczestnika konkursu.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!