Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z ekologią za pan brat

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z ekologią za pan brat Drukuj
Wpisał: Uczniowie klasy VI   
19.05.2015

Ja1.jpgk można nie być ekologicznym, skoro już sama nazwa szkoły nas do tego zachęca? Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Dookoła nas rozciągają się żyzne pola, czyste lasy, rzeki i jeziora. Doceniamy to, że nasza szkoła otoczona jest zielenią, dzięki temu obcujemy z przyrodą codziennie.

Przez cały rok w naszej szkole prowadzonych jest wiele działań ekologicznych. Uczestniczymy w akcji „Sprzątanie świata", segregujemy śmieci , zbieramy nakrętki, makulaturę i zużyte baterie. Uczestniczymy w rajdach rowerowych i pieszych po najbliższej okolicy. Jeździmy na „zielone szkoły". Podczas wyjazdów poznajemy parki krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego.

Najwięcej działań wspierających przyrodę odbywa się w kwietni. Bo właśnie w tym miesiącu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy V wraz z nauczycielem przyrody przygotowała kolorowe banery z ekologicznymi hasłami tzw. „lepieje". Oto jedno z nich: "Lepiej tańczyć jak fajtłapa, niż nie dbać o czystość świata." Hasła zawisły na korytarzach szkoły. 21 kwietnia 2015r. odwiedził nas także pracownik Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Pani przedstawiła prezentację dotyczącą fauny i flory parku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wykonana z papieru makieta przedstawiająca charakterystyczne dla parku rośliny. Już drugi raz uczestniczyliśmy w akcji „Listy dla Ziemi". Uczniowie klas starszych pisali listy do swoich rodziców z prośbą

o to, aby nie byli „jednorazowi" i postarali się zredukować liczbę jednorazowych opakowań w swoich domach. Przeprowadzono też lekcję wychowawczą

w klasie V według scenariusza fundacji na temat zasady 3xR. Uczniowie przypomnieli sobie także jak poprawnie segregować śmieci.

Podsumowując: Nasza szkoła jest ekologiczna i na pewno nie jest „jednorazowa".

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!