Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z ekologią za pan brat

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z ekologią za pan brat Drukuj
Wpisał: Uczniowie klasy VI   
19.05.2015

Ja1.jpgk można nie być ekologicznym, skoro już sama nazwa szkoły nas do tego zachęca? Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Dookoła nas rozciągają się żyzne pola, czyste lasy, rzeki i jeziora. Doceniamy to, że nasza szkoła otoczona jest zielenią, dzięki temu obcujemy z przyrodą codziennie.

Przez cały rok w naszej szkole prowadzonych jest wiele działań ekologicznych. Uczestniczymy w akcji „Sprzątanie świata", segregujemy śmieci , zbieramy nakrętki, makulaturę i zużyte baterie. Uczestniczymy w rajdach rowerowych i pieszych po najbliższej okolicy. Jeździmy na „zielone szkoły". Podczas wyjazdów poznajemy parki krajobrazowe województwa kujawsko-pomorskiego.

Najwięcej działań wspierających przyrodę odbywa się w kwietni. Bo właśnie w tym miesiącu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy V wraz z nauczycielem przyrody przygotowała kolorowe banery z ekologicznymi hasłami tzw. „lepieje". Oto jedno z nich: "Lepiej tańczyć jak fajtłapa, niż nie dbać o czystość świata." Hasła zawisły na korytarzach szkoły. 21 kwietnia 2015r. odwiedził nas także pracownik Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Pani przedstawiła prezentację dotyczącą fauny i flory parku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wykonana z papieru makieta przedstawiająca charakterystyczne dla parku rośliny. Już drugi raz uczestniczyliśmy w akcji „Listy dla Ziemi". Uczniowie klas starszych pisali listy do swoich rodziców z prośbą

o to, aby nie byli „jednorazowi" i postarali się zredukować liczbę jednorazowych opakowań w swoich domach. Przeprowadzono też lekcję wychowawczą

w klasie V według scenariusza fundacji na temat zasady 3xR. Uczniowie przypomnieli sobie także jak poprawnie segregować śmieci.

Podsumowując: Nasza szkoła jest ekologiczna i na pewno nie jest „jednorazowa".

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!