Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Gość z Algierii

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Gość z Algierii Drukuj
Wpisał: Maria Wróblewska   
20.05.2015

small.jpgW dniach od 11 do 15 maja 2015 roku w naszym gimnazjum zawitał  gość z Algierii. Llatif Zubair , 25 -letni student literatury brytyjskiej i amerykańskiej, przebywał w Polsce w ramach wymiany studenckiej  AISEC.

W pierwszym dniu swojej wizyty LLatif został powitany przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów.
Po krótkim spacerze po naszej szkole, młody Algierczyk zaznajomił nas z najważniejszymi ciekawostkami dotyczącymi egzotycznej kultury, intrygującymi faktami związanymi z religią islamu oraz zwyczajami kulinarnymi swojego kraju. Po południu odbyło się spotkanie integracyjne z młodzieżą, podczas którego Llatif zaprezentował m. in. próbkę swojego talentu muzycznego. We wtorek nasz gość uczestniczył  w lekcjach języka angielskiego. Gimnazjaliści chętnie zadawali pytania do przygotowanej przez Llatifa prezentacji. W godzinach popołudniowych Llatif wraz uczniami i opiekunami p. Joanną Zwolińską i p. Arlettą Jastrzębską - Żuławską udał się na spacer po Kowalewie Pomorskim oraz na wizytę do p. burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Kolejny dzień gość wraz uczniami i nauczycielami spędził na sportowo. W środę odbył się mecz piłki nożnej - uczniowie kontra nauczyciele. Llatif zasilił szeregi uczniów i przyczynił się do zwycięstwa nad nauczycielami. Czwartek był szczególnym dniem dla naszych trzecioklasistów. Tego dnia najstarsi gimnazjaliści bawili się w pięknych strojach z okazji Gimbalu. Llatif nie szczędził sił i ku zadowoleniu naszych uczniów praktycznie nie opuszczał parkietu. W piątek nastąpił moment pożegnania z naszym sympatycznym gościem z Algierii. Został pożegnany występem naszego szkolnego zespołu The Cover Band oraz prezentacją podsumowującą jego pobyt w Kowalewie Pomorskim.

 agieria.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!