Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Gość z Algierii

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Gość z Algierii Drukuj
Wpisał: Maria Wróblewska   
20.05.2015

small.jpgW dniach od 11 do 15 maja 2015 roku w naszym gimnazjum zawitał  gość z Algierii. Llatif Zubair , 25 -letni student literatury brytyjskiej i amerykańskiej, przebywał w Polsce w ramach wymiany studenckiej  AISEC.

W pierwszym dniu swojej wizyty LLatif został powitany przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów.
Po krótkim spacerze po naszej szkole, młody Algierczyk zaznajomił nas z najważniejszymi ciekawostkami dotyczącymi egzotycznej kultury, intrygującymi faktami związanymi z religią islamu oraz zwyczajami kulinarnymi swojego kraju. Po południu odbyło się spotkanie integracyjne z młodzieżą, podczas którego Llatif zaprezentował m. in. próbkę swojego talentu muzycznego. We wtorek nasz gość uczestniczył  w lekcjach języka angielskiego. Gimnazjaliści chętnie zadawali pytania do przygotowanej przez Llatifa prezentacji. W godzinach popołudniowych Llatif wraz uczniami i opiekunami p. Joanną Zwolińską i p. Arlettą Jastrzębską - Żuławską udał się na spacer po Kowalewie Pomorskim oraz na wizytę do p. burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Kolejny dzień gość wraz uczniami i nauczycielami spędził na sportowo. W środę odbył się mecz piłki nożnej - uczniowie kontra nauczyciele. Llatif zasilił szeregi uczniów i przyczynił się do zwycięstwa nad nauczycielami. Czwartek był szczególnym dniem dla naszych trzecioklasistów. Tego dnia najstarsi gimnazjaliści bawili się w pięknych strojach z okazji Gimbalu. Llatif nie szczędził sił i ku zadowoleniu naszych uczniów praktycznie nie opuszczał parkietu. W piątek nastąpił moment pożegnania z naszym sympatycznym gościem z Algierii. Został pożegnany występem naszego szkolnego zespołu The Cover Band oraz prezentacją podsumowującą jego pobyt w Kowalewie Pomorskim.

 agieria.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!