Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Ostatnio wprowadzone

KLIMEK GÓRALEM "SOKOŁA" Drukuj
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska
21.05.2015

1.jpgBardzo dobrą passę kontynuują wychowankowie UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific" Toruń. Piotr Klimkowski, Damian Mądrzejewski, Mateusz Michalski oraz koledzy z drużyny Cezary Łączkowski oraz Dawid Wojtowicz swoją wysoką dyspozycję potwierdzili podczas rozegranego w dniach 15-17 maja br. XII Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury", który składał się z prologu oraz czterech etapów.

Zmagania zawodnicy rozpoczęli od prologu, na którym II miejsce zajął Mateusz Michalski przegrywając z pierwszym Filipem Maciejukiem (Mostostal Puławy) o zaledwie 0,18 setnych sekundy. Po południu rozegrano I etap - wyścig ze startu wspólnego na dystansie 61,5 km. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Damian Mądrzejewski, który był III na kresce oraz Piotr Klimkowski szósty na etapie oraz po pierwszym dniu zmagań drugi w klasyfikacji górskiej.

Następnym etapem była jazda indywidualna na czas, podczas której najlepiej zaprezentował się Piotr Klimkowski, który zajął VII miejsce. Po czasówce podopieczni trenera Mariana Krych wystartowali w kryterium ulicznym w Szczekocinach, gdzie Piotr Klimkowski był czwarty, a tuż za nim uplasował się Cezary Łączkowski. Na etapie Damian Mądrzejewski zajął czwartą pozycję.

Ostatni etap rozegrano w niedzielę 17 maja na dystansie 73,5km. Najszybszy okazał się Damian Mądrzejewski, który wjechał na metę przed Filipem Maciejukiem zwycięzcą (triumfatorem) całego wyścigu. W klasyfikacji górskiej Piotr Klimkowski wywalczył I miejsce i białą koszulkę w czerwone grochy. Drużynowo TKK „Pacific" Toruń zajął II miejsce .

W białej koszulce w czerwone grochy Piotr Klimkowski.

Piotr Klimkowski najlepszy góral wyścigu.

Pierwszy od lewej: Mateusz Michalski drugi na prologu.