Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow NIECH ŻYJE BAL!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

NIECH ŻYJE BAL! Drukuj
Wpisał: wychowawcy klas trzecich Publicznego Gimnazjum   
21.05.2015

Zsmall.jpgakończenie gimnazjum to nie tylko czas trudnych wyborów. To także szansa na ostatnią zabawę w gronie swoich szkolnych przyjaciół. Przyszli absolwenci gimnazjum im. Jana Pawła II bawili się w czwartek 14 maja 2015 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim. Bal został zorganizowany przez rodziców, a cały jego przebieg koordynowała Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Aneta Nizwantowska.

Tradycyjnie bal gimnazjalny rozpoczęto polonezem, który w pierwszej parze poprowadziła Pani Renata Faluta - Kaszubowska - Dyrektor Publicznego Gimnazjum  im. Jana Pawła II  w towarzystwie ucznia klasy 3B - Mikołaja Cebuli. Gimnazjalistów zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Pan Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jerzy Orłowski,  Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury Sportu i Zdrowia Pan Jerzy Koralewski, Wicedyrektor Publicznego Gimnazjum pani Agnieszka Kilińska - Piotrkowska i gość specjalny Lativ Zubair z Algierii. Na Gimbal przybyli również nauczyciele i pracownicy szkoły, a także ubiegłoroczni absolwenci: Karolina Sitko i Krystian Borowiec - Król i Królowa Gimbalu 2014.

 Po części oficjalnej i przemówieniach zaproszonych gości gimnazjalistów do zabawy zagrzewała Grupa Wodzirejska „Merlin".  Trzej kreatywni panowie nie pozwolili gimnazjalistom podpierać ścian i od razu zaangażowali ich do wspólnego „węża". Podczas trwania imprezy zaskakiwali młodzież barwnymi strojami oraz różnego rodzaju układami i zabawami tanecznymi. Uczestnicy balu nie dali się prosić, z wielką ochotą i  radością  oblegali parkiet.

W trakcie trwania balu na gimnazjalistów czekał grill, różnego rodzaju przysmaki na stołach oraz pokaz fajerwerków, jednak najbardziej wyczekiwanym punktem imprezy przez uczniów było wyłonienie Króla i Królowej Gimbalu 2015. W trakcie trwania przerwy uczniowie i zaproszeni goście anonimowo oddali głos na swoich faworytów. Po podliczeniu głosów do finału  zakwalifikowało się 6 dziewcząt i 6 chłopców:

1. Natalia Dembińska                   3F

2. Wiktoria Midura                        3F

3. Patrycja Kołakowska                3C

4. Anna Wiśniewska                     3E

5. Daria Sypek                             3A

6.  Weronika Matiasik                  3B

1. Mikołaj Cebula                           3B

2. Jakub Kasprzyk                       3A

3. Przemysław Legan                    3D

4. Szymon Nowakowski               3F

5. Robert Słoma                        3B

6. Jacek Sznurowski                       3C

O ostatecznym wyłonieniu zwycięzców zdecydował los, który połączył uczniów w pary oraz motyw taneczny, który mieli zaprezentować. Finaliści podczas gimbalowego „Tańca z gwiazdami" zatańczyli m.in.: deszczową piosenkę, taniec plemienny i orientalny, a także balet. Zwycięzców oceniało jury, które miało do dyspozycji 60pkt. a także sami gimnazjaliści, którzy mogli oddać swój głos stając za ulubioną parą. Po policzeniu głosów Królem i Królową Gimbalu 2015 zostali:

Wiktoria Midura z klasy 3F i Robert Słoma z klasy 3B.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe szarfy i statuetki a także korony, które przekażą swoim następcom na Gimbalu 2016.

Wszystkie piękne momenty uwiecznił Pan Józef Krępeć, na którego zdjęcia i film czekamy z niecierpliwością.

Była to niepowtarzalny wieczór w życiu gimnazjalistów, który trwał prawie do północy. Gimbal był okazją nie tylko do ostatniej wspólnej zabawy przed kolejnym krokiem w dorosłość, ale także był czasem podziękowań, pożegnań i pamiątkowych zdjęć.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom zaangażowanym w pomoc i przygotowanie tej wspaniałej imprezy a w szczególności Pani Anecie Nizwantowskiej za serce, trud i czas poświęcony  na organizację.

bal.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!