Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XX edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XX edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL Drukuj
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
22.05.2015

small.jpgDnia 12 maja 2015r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbyła się  inauguracja jubileuszowego XX  gminnego konkursu dla klas II i III - Matematyk na medal. Otwarcia konkursu dokonała wicedyrektor kowalewskiej szkoły pani Małgorzata Pęcherska - Żary. Na dobry początek, aby wprowadzić uczestników w miły nastrój, uczennica klasy III Amelia Żuławska zaśpiewała piosenkę pt. „Modelka".

Matematyk na medal" po raz pierwszy odbył się w maju 1995r., a inicjatorem przedsięwzięcia była nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. śp. Henryka Zarembska, która z powodzeniem prowadziła konkurs przez sześć lat. Corocznie w konkursie bierze udział ok. 40 uczestników klas II i III z całej gminny. Są to niewątpliwie najlepsi matematycy, którzy reprezentują szkoły: w Wielkim Rychnowie, w Mlewie,  w Wielkiej Łące, w Pluskowęsach oraz w Kowalewie Pom. Najmłodsi matematycy stając do gminnych zawodów, są już zwycięzcami i każdy z nich jest nagrodzony, otrzymując upominki.

W tym roku do konkursu przystąpiło 34 uczestników. Komisja Konkursowa

w składzie: p. Danuta Płuciennik - Dębińska, p. Małgorzata Szczepańska - Zillmann,

p. Dorota Buchholz, p. Małgorzata Czarnecka oraz Katarzyna Grabowska dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów.

Matematykiem na medal na poziomie klas drugich został Hubert Kowalik  z SP w Wielkim Rychnowie. Na II miejscu uplasował się Tomasz Szyszko, a na III Piotr Orzechowski, obaj są uczniami SP Kowalewo Pom. Wyróżnienia otrzymali Jakub Hinc oraz Dominik Hinz - uczniowie SP Kowalewo Pom.

Na poziomie klas trzecich na najwyższym podium stanął Szymon Górny, II miejsce zajął Wojciech Walenda - uczniowie z  SP Kowalewo Pom. Trzecią lokatę uzyskał uczeń SP w Wielkiej Łące - Mikołaj Siwiec.

Wyróżnienia przyznano Małgorzacie Szymczak (SP Wielkie Rychnowo) oraz Michałowi Zacharkowi (SP Kowalewo Pom.).

Gratulujemy laureatom, ich rodzicom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. p. Benedykt Mroziński ufundował dla najlepszych matematyków w naszej gminie nagrody książkowe. Wieloletni sponsor Gminnego Konkursu Matematyk na medal, firma POLO  MARKET podarowała upominki i słodycze dla wszystkich uczestników konkursu. W celu dalszego rozwoju przekazano najmłodszym ciekawe publikacje matematyczne. Bardzo dziękujemy.

Prowadząca konkurs

Katarzyna Grabowska

 

a.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!