Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XX edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XX edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL Drukuj
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
22.05.2015

small.jpgDnia 12 maja 2015r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbyła się  inauguracja jubileuszowego XX  gminnego konkursu dla klas II i III - Matematyk na medal. Otwarcia konkursu dokonała wicedyrektor kowalewskiej szkoły pani Małgorzata Pęcherska - Żary. Na dobry początek, aby wprowadzić uczestników w miły nastrój, uczennica klasy III Amelia Żuławska zaśpiewała piosenkę pt. „Modelka".

Matematyk na medal" po raz pierwszy odbył się w maju 1995r., a inicjatorem przedsięwzięcia była nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. śp. Henryka Zarembska, która z powodzeniem prowadziła konkurs przez sześć lat. Corocznie w konkursie bierze udział ok. 40 uczestników klas II i III z całej gminny. Są to niewątpliwie najlepsi matematycy, którzy reprezentują szkoły: w Wielkim Rychnowie, w Mlewie,  w Wielkiej Łące, w Pluskowęsach oraz w Kowalewie Pom. Najmłodsi matematycy stając do gminnych zawodów, są już zwycięzcami i każdy z nich jest nagrodzony, otrzymując upominki.

W tym roku do konkursu przystąpiło 34 uczestników. Komisja Konkursowa

w składzie: p. Danuta Płuciennik - Dębińska, p. Małgorzata Szczepańska - Zillmann,

p. Dorota Buchholz, p. Małgorzata Czarnecka oraz Katarzyna Grabowska dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów.

Matematykiem na medal na poziomie klas drugich został Hubert Kowalik  z SP w Wielkim Rychnowie. Na II miejscu uplasował się Tomasz Szyszko, a na III Piotr Orzechowski, obaj są uczniami SP Kowalewo Pom. Wyróżnienia otrzymali Jakub Hinc oraz Dominik Hinz - uczniowie SP Kowalewo Pom.

Na poziomie klas trzecich na najwyższym podium stanął Szymon Górny, II miejsce zajął Wojciech Walenda - uczniowie z  SP Kowalewo Pom. Trzecią lokatę uzyskał uczeń SP w Wielkiej Łące - Mikołaj Siwiec.

Wyróżnienia przyznano Małgorzacie Szymczak (SP Wielkie Rychnowo) oraz Michałowi Zacharkowi (SP Kowalewo Pom.).

Gratulujemy laureatom, ich rodzicom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. p. Benedykt Mroziński ufundował dla najlepszych matematyków w naszej gminie nagrody książkowe. Wieloletni sponsor Gminnego Konkursu Matematyk na medal, firma POLO  MARKET podarowała upominki i słodycze dla wszystkich uczestników konkursu. W celu dalszego rozwoju przekazano najmłodszym ciekawe publikacje matematyczne. Bardzo dziękujemy.

Prowadząca konkurs

Katarzyna Grabowska

 

a.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!