Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Perła Samorządu dla Burmistrza Kowalewa Pomorskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Perła Samorządu dla Burmistrza Kowalewa Pomorskiego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

small.jpgTegoroczna edycja programu „Perła Samorządu" była wyjątkowa. Dziennik Gazeta Prawna, pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uhonorował włodarzy oraz samorządy 25-lecia biorąc pod uwagę minione ćwierćwiecze, a nie tylko kadencję. Ranking jest bezpłatny, a jury niezależne. W rankingu wyróżniono włodarzy oraz samorządy w kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100tys. i miasta powyżej 100tys. mieszkańców.

W rankingu Samorządowiec 25-lecia w kategorii gmin miejsko - wiejskich wyróżniony został burmistrz Andrzej Grabowski z Kowalewa Pomorskiego. Patrząc na wszystkie kategorie otrzymał on wyróżnienie jako jedyny samorządowiec z województwa kujawsko- pomorskiego. W kategorii samorząd powyżej 100tys. mieszkańców wyróżniono również miasto Bydgoszcz.

 

Oceniając samorządowców brano pod uwagę przedsiębiorczość, innowacyjność, kreatywność, wszechstronność, zaangażowanie i kadencyjność. Chciano wyłonić nie tylko dobrego samorządowca, ale również skutecznego menadżera. Zwracano uwagę również na przyznane im w ciągu ćwierćwiecza wyróżnienia i osobiste nagrody uważając, że skoro ktoś jest dobry, to również inni go doceniają- w swoim wystąpieniu podkreślała redaktor naczelna Gazety Prawnej wręczając wspólnie z sekretarzem stanu Olgierdem Dziekońskim wyróżnienia.

W dniu 26 maja br. nastąpiło uroczyste podsumowanie rankingu, wręczenie wyróżnień oraz dyskusja o codzienności samorządów. W panelu dyskusyjnym pt."Nowa perspektywa unijna. Szanse i zagrożenia" uczestnicy, w większości włodarze, mówili o problemach codziennego funkcjonowania najniższego szczebla samorządu. Największą bolączką są niespójne przepisy, które wymagają ciągłych interpretacji. Dotyczy to szczególnie ustawy o zamówieniach publicznych jak i ustawy PPP (partnerstwo publiczno- prywatne).

Perła Samorządu 2015 z okazji 25-lecia Samorządności to obok 2 Diamentów Regionu i Nagrody Marszałka najważniejsze dla mnie wyróżnienie. Szczególnie, że znalazłem się w tak bardzo wąskim gronie wśród 2478 włodarzy, w tym wśród 611 burmistrzów gmin miejsko- wiejskich. Jest to dla mnie wielka satysfakcja i radość. Potwierdza to, że Kowalewiacy wrzucając kartę wyborczą oceniają spójność moich deklaracji i działań oraz doceniają uczciwość, rzetelność i miłość do gminy. Docenienie mnie przez gremium konkursowe Gazety Prawnej, fachowców z dziedziny administracji samorządowej, to zaszczyt i zobowiązanie. Najwyżej poważane są rankingi, gdzie nie ma wymogu wniesienia potężnych kwot wpisowego. Ocena wówczas jest rzetelna i niezależna. Zapewniam, że nadal będę kierował samorządem mając na celu przede wszystkim dobro mieszkańców- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!