Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Perła Samorządu dla Burmistrza Kowalewa Pomorskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Perła Samorządu dla Burmistrza Kowalewa Pomorskiego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

small.jpgTegoroczna edycja programu „Perła Samorządu" była wyjątkowa. Dziennik Gazeta Prawna, pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uhonorował włodarzy oraz samorządy 25-lecia biorąc pod uwagę minione ćwierćwiecze, a nie tylko kadencję. Ranking jest bezpłatny, a jury niezależne. W rankingu wyróżniono włodarzy oraz samorządy w kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100tys. i miasta powyżej 100tys. mieszkańców.

W rankingu Samorządowiec 25-lecia w kategorii gmin miejsko - wiejskich wyróżniony został burmistrz Andrzej Grabowski z Kowalewa Pomorskiego. Patrząc na wszystkie kategorie otrzymał on wyróżnienie jako jedyny samorządowiec z województwa kujawsko- pomorskiego. W kategorii samorząd powyżej 100tys. mieszkańców wyróżniono również miasto Bydgoszcz.

 

Oceniając samorządowców brano pod uwagę przedsiębiorczość, innowacyjność, kreatywność, wszechstronność, zaangażowanie i kadencyjność. Chciano wyłonić nie tylko dobrego samorządowca, ale również skutecznego menadżera. Zwracano uwagę również na przyznane im w ciągu ćwierćwiecza wyróżnienia i osobiste nagrody uważając, że skoro ktoś jest dobry, to również inni go doceniają- w swoim wystąpieniu podkreślała redaktor naczelna Gazety Prawnej wręczając wspólnie z sekretarzem stanu Olgierdem Dziekońskim wyróżnienia.

W dniu 26 maja br. nastąpiło uroczyste podsumowanie rankingu, wręczenie wyróżnień oraz dyskusja o codzienności samorządów. W panelu dyskusyjnym pt."Nowa perspektywa unijna. Szanse i zagrożenia" uczestnicy, w większości włodarze, mówili o problemach codziennego funkcjonowania najniższego szczebla samorządu. Największą bolączką są niespójne przepisy, które wymagają ciągłych interpretacji. Dotyczy to szczególnie ustawy o zamówieniach publicznych jak i ustawy PPP (partnerstwo publiczno- prywatne).

Perła Samorządu 2015 z okazji 25-lecia Samorządności to obok 2 Diamentów Regionu i Nagrody Marszałka najważniejsze dla mnie wyróżnienie. Szczególnie, że znalazłem się w tak bardzo wąskim gronie wśród 2478 włodarzy, w tym wśród 611 burmistrzów gmin miejsko- wiejskich. Jest to dla mnie wielka satysfakcja i radość. Potwierdza to, że Kowalewiacy wrzucając kartę wyborczą oceniają spójność moich deklaracji i działań oraz doceniają uczciwość, rzetelność i miłość do gminy. Docenienie mnie przez gremium konkursowe Gazety Prawnej, fachowców z dziedziny administracji samorządowej, to zaszczyt i zobowiązanie. Najwyżej poważane są rankingi, gdzie nie ma wymogu wniesienia potężnych kwot wpisowego. Ocena wówczas jest rzetelna i niezależna. Zapewniam, że nadal będę kierował samorządem mając na celu przede wszystkim dobro mieszkańców- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!