Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wybrali swoich reprezentantów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wybrali swoich reprezentantów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2015
small.jpgW dniu 31 maja w całej Polsce odbywały się wybory do Izb Rolniczych. W gminie Kowalewo Pomorskie, w jedynym lokalu , który zlokalizowany był w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Frekwencja sięgnęła jedyne 7%.

Komisja wyborcza złożona ze społeczników- rolników w składzie: Jerzy Orłowski, Małgorzata Wegner, Piotr Bender,  Waldemar Błach i Michał Klafczyński sprawnie je przeprowadziła. Na 1864 uprawnionych do głosowania właścicieli ziemi płacących podatek rolny przybyło jedynie 131 osób. Każdy z głosujących mógł oddać glos na jednego lub dwóch kandydatów. O dwa miejsca w powiatowej Izbie Rolniczej ubiegaly się trzy osoby: dotychczasowi członkowie: Zdzisław Oskroba (Bielsk) i Ryszard Świętalski (Kiełpiny) oraz Aneta Szczerbicka (Borówno).

Po podliczeniu głosów okazało się, że nadal rolników w Izbie Rolniczej reprezentować będą: Ryszard Świętalski (65 głosów) i Zdzisław Oskroba (61głosów). Trzecia kandydatka zdobyła 59 głosów.

Gratuluje wszystkim kandydatom. Ubolewam, że nasi rolnicy w tak znikomym procencie wzięli udział w wyborach. Izba jest ważnym organem opiniotwórczym i doradczym. Świadczyć to może, że w rolnictwie jest tak dobrze, iż nie ma potrzeby czegokolwiek zmieniać. Z kadencji na kadencję frekwencja spada. Dziękuje nowym- starym przedstawicielom Izby za dotychczasowa współpracę i życzę wielu sukcesów w pracy na rzecz rolników- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- W naszym powiecie jedynie w gminie Kowalewo Pom. przeprowadzono oficjalne wybory. W pozostałych samorządach liczba kandydatów równała się liczbie miejsc w Izbie, przez co akt demokracji był zbędny. 

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!