Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wybrali swoich reprezentantów

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wybrali swoich reprezentantów Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2015
small.jpgW dniu 31 maja w całej Polsce odbywały się wybory do Izb Rolniczych. W gminie Kowalewo Pomorskie, w jedynym lokalu , który zlokalizowany był w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Frekwencja sięgnęła jedyne 7%.

Komisja wyborcza złożona ze społeczników- rolników w składzie: Jerzy Orłowski, Małgorzata Wegner, Piotr Bender,  Waldemar Błach i Michał Klafczyński sprawnie je przeprowadziła. Na 1864 uprawnionych do głosowania właścicieli ziemi płacących podatek rolny przybyło jedynie 131 osób. Każdy z głosujących mógł oddać glos na jednego lub dwóch kandydatów. O dwa miejsca w powiatowej Izbie Rolniczej ubiegaly się trzy osoby: dotychczasowi członkowie: Zdzisław Oskroba (Bielsk) i Ryszard Świętalski (Kiełpiny) oraz Aneta Szczerbicka (Borówno).

Po podliczeniu głosów okazało się, że nadal rolników w Izbie Rolniczej reprezentować będą: Ryszard Świętalski (65 głosów) i Zdzisław Oskroba (61głosów). Trzecia kandydatka zdobyła 59 głosów.

Gratuluje wszystkim kandydatom. Ubolewam, że nasi rolnicy w tak znikomym procencie wzięli udział w wyborach. Izba jest ważnym organem opiniotwórczym i doradczym. Świadczyć to może, że w rolnictwie jest tak dobrze, iż nie ma potrzeby czegokolwiek zmieniać. Z kadencji na kadencję frekwencja spada. Dziękuje nowym- starym przedstawicielom Izby za dotychczasowa współpracę i życzę wielu sukcesów w pracy na rzecz rolników- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- W naszym powiecie jedynie w gminie Kowalewo Pom. przeprowadzono oficjalne wybory. W pozostałych samorządach liczba kandydatów równała się liczbie miejsc w Izbie, przez co akt demokracji był zbędny. 

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!