Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Święto Sportu w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Święto Sportu w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2015

small.jpgW dniu 30 maja prawie 900 osób wzięło udział w Święcie Sportu na kowalewskim Centrum Rekreacji i Sportu. W tym dniu odbywały się równocześnie dwie imprezy. W ramach VII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH (26.05-01.06) oraz XXI SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN, w których imprezach Kowalewo Pomorskie bierze czynny udział do wielu lat zorganizowano również XVI Bieg Uliczny i V Rajd Rowerowy.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik biegu Bogdan Oskwarek i kierownik rajdu Karolina Kowalska zapewnili uczestnikom nie lada wyzwania. Konferansjer Jerzy Nadolski dbał o sprawną komunikację.

Na centrum powstało wspaniałe miasteczko sportowe. Dla kibiców i zmęczonych sportowców były dmuchańce, malowanie twarzy oraz kucyk. Dzieci chętnie korzystały z bogato wyposażonego placu zabaw i siłowni zewnętrznej (fit park).

Z zaproszenia organizatorów oprócz nauczycieli i dyrektorów szkół skorzystali również Starosta Andrzej Okruciński, Przewodnicząca Rady Powiatu Maria Wiśniewska, radni, oraz sponsorzy (m.in. prokurent z firmy Plastica Roman Grzymowicz).

Święto Sportu dało możliwość miłego spędzenia czasu. Biegać, jeździć na rowerze, skakać i kibicować. Cieszę się, że po latach powrócił do nas Bieg Uliczny, życzę sukcesów w kolejnych edycjach- podkreślał na otwarciu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 

W V rajdzie Tour de Kowalewo uczestnicy mieli do pokonania 25 kilometrów po bezdrożach Kowalewa Pomorskiego. Wyruszyli z Centrum Rekreacji i Sportu i pokonując wsie: Bielsk, Lipienicę, Józefat, Wielką Łąkę, Pruską Łąkę, Chełmonie powrócili na Centrum. Nie straszny był im wiatr, ani najdłuższy w historii Tour dystans. Na trasę wyjechało oraz wróciło 90 zawodników. Rozpiętość wiekowa była imponująca. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat a najstarszy 76. Rowerzystów poprowadził prezes sekcji kolarskiej UKS Sokół Marian Krych, a ubezpieczali ich strażacy z OSP Wielkie Rychnowo.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, gdyż organizatorzy zapewnili trzy warianty trasy. Mniej wytrzymali mogli skorzystać z dwóch skrótów. Jednak tylko kilka osób wybrało, najkrótszą 11-kilometrowa trasę. Najliczniej reprezentowane było sołectwo Piątkowo i ono po raz czwarty z rzędu zgarnęło nagrodę, którą jest kurs kamienia do remontu dróg. Organizatorzy zapewnili na mecie gorący oraz słodki poczęstunek. Tradycją rajdu są prezenty dla wszystkich uczestników. Każdy mógł wybrać sobie pamiątkę, którymi były m.in. nowe monografie gminy Kowalewo, kubeczki, koszulki, wytłaczanki jajek, długopisy, przewodnicki turystyczne, wejściówki na pływalnię, zabawki, albumy fotograficzne czy zestawy bezpiecznego podróżnika. Dzięki hojności i ofiarności sponsorów wiele prezentów będzie czekało na przyszłoroczny rajd, na który już teraz zapraszamy.

Organizatorzy Tour de Kowalewo dziękują:

- strażakom z OSP W. Rychnowo oraz policji za zapewnienie poczucia bezpieczeństwa,

- prezesowi Marianowi Krych,

- kierownikowi Centrum Rekreacji i Sportu oraz pracownikom za gościnność

- dyrektorowi Publicznego Gimnazjum Renacie Faluta- Kaszubowskiej oraz pracownikom za pomoc,

- sponsorom, którymi byli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Tomasz Matusewicz (ubezpieczenia), Lokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy, osoby prywatne (Joanna Jesionkowska, Teresa Kowalska, Magdalena Gadomska, Donata i Krzysztof Midura)

W XVI biegu ulicznym oBiegnij Kowalewo wzięło udział 334 biegaczy pokonując 10-kilometrową trasę. Wśród nich byli obywatele Kenii, Ukrainy i Polski. Na starcie stanęli również znani działacze z naszego regionu, mi.m Marcin Drogorób z urzędu marszałkowskiego czy radny wojewódzki Adam Banaszak. Zwycięzcą został Joel Kosqei Komen z Kenii (czas 0:31:12). Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w biegu. Wyniki w poszczególnych kategoriach znajdziemy na stronie http://bieg.kowalewo.com.pl/01_gen.php. Zawodnicy padając ze zmęczenia na mecie chwalili dobrze przygotowaną i oznaczoną trasę i skarżyli się na wiatr, który przeszkodził bicia rekordów.

Nim jednak zawodowcy wyruszyli na trasę, na krótszych odcinkach zmierzyli się amatorzy. Chłopcy i dziewczęta, z podziałem na kategorie wiekowe sprawdzali swoją wytrzymałość. Każdy uczestnik dostał dyplom oraz słodkości, a zwycięzcy z rąk gości zaproszonych puchary i medale. Wkrótce więcej informacji o Biegu.

a.jpg
 b.jpg
 c.jpg
 d.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!