Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Po prostu Lubimy tu być

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Po prostu Lubimy tu być Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2015

small.jpgMobilna wystawa zorganizowana na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego przybyła 3 czerwca br. do Kowalewa Pomorskiego. Wędrując  pod hasłem "Lubię Tu Być" zawitała do 10 miast naszego województwa. Ciekawa forma prezentacji umieszczonych na lawetach samochodowych bilbordów, z zmuszającymi do myślenia zwrotami przyciągała uwagę mieszkańców.

Na ul. Jana Pawła II, pomiędzy dwiema szkołami pojawili się uczniowie i mieszkańcy, którzy po obejrzeniu wystawy na jednym z bilbordów zapisywali swoje oczekiwania i pomysły na życie. Jednym wyrazem odpowiadali na egzystencjonalne pytanie- „Po co tutaj jesteśmy".

Wystawa została zorganizowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Autorami i wykonawcami byli Joanna Górska i Rafał Góralski z Galerii Rusz.

Ta niespotykana forma udostępnienia prac przybliża  mieszkańcom mniejszych miast na częstsze obcowanie z kulturą. Dodatkowo prowokuje  do myślenia, refleksji, wyhamowania, ale przede wszystkim do pozytywnego spojrzenia na otoczenie. Zachęca nas po prostu do polubienia siebie i innych, angażowania się we współdecydowanie o swoim losie, swojej przyszłości i przyszłości kolejnych pokoleń, czyli po prostu w codzienne funkcjonowanie gminy- informuje Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie. - jednocześnie bardzo dziękuję mieszkańcom i kierowcom za wyrozumiałość przy ewentualnych kłopotach komunikacyjnych na ulicy Jana Pawła II.
 
Więcej zdjęć wkrótce.
lubie_tu_byc_09_06_15_001.jpg
lubie_tu_byc_09_06_15_002.jpg
lubie_tu_byc_09_06_15_003.jpg
 lubie_tu_byc_09_06_15_004.jpg
lubie_tu_byc_09_06_15_005.jpg

a.jpg

(zamieszczono: 05.06.2015r.)

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!