Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sprawdzali swoje umiejętności w sprzyjających warunkach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sprawdzali swoje umiejętności w sprzyjających warunkach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015

maleee.jpgW dniu 13 czerwca br. odbyły się kolejne zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie. Organizatorami był samorząd gminy, a gospodarzami jednostka OSP Kiełpiny i OSP Mlewo. Udział w tegorocznych zmaganiach wzięło 9  jednostek OSP (na 12 jednostek) podzielonych na seniorów (9 drużyn męskich w tym jedna łączona oraz 1 żeńska) i juniorów (1 drużyna żeńska z Pluskowęs). Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem, a nad prawidłowością przebiegu czuwali sędziowie z PSP Golub Dobrzyń oraz obserwatorzy z jednostek ochotniczych z sąsiednich gmin.    

Strażacy mieli do pokonania tory przeszkód: ścianki, równoważnie, rowy z wodą oraz sprawdzali umiejętność panowania nad słupem wody (trafienie do celu). Liczył się przede wszystkim czas i precyzja. Od tego przecież zależy życie i mienie ludzkie.

Druhowie ochotnicy często wspierają, a nawet zastępują w akcjach zawodowców. Biorą udział nie tylko w gaszeniu pożarów, ale również przy likwidacji skutków anomalii pogodowych i wypadków drogowych. Narażają własne życie dla innych. Muszą być sprawni i gotowi do akcji. Właśnie takie zawody są wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Nowy obiekt Centrum jest wyśmienitym miejscem do tego typu zmagań.- podkreślał Burmistrz Miasta i jednocześnie prezes Zarządu Oddz. Miejsko- Gminnego w Kowalewie Pomorskim Andrzej Grabowski.

Zawody jak zawsze wywołały sporo emocji. Wraz z druhami przybyły całe rodziny, aby kibicować swoim reprezentantom. Wśród obecnych można było zauważyć: radnych, sołtysów, prezesów i naczelników wszystkich jednostek, kapelana strażackiego ks. Marka Wysockiego, komendanta PSP Pawła Warlikowskiego, starostę Golubsko- Dobrzyńskiego Andrzeja Okrucińskiego i przewodniczącą Rady Powiatu Marię Wiśniewską.  Pogoda sprzyjała rodzinnej atmosferze zawodów. Chociaż było gorąco i piknikowo to wyczuwało się współzawodnictwo i rywalizację między jednostkami.

Wyniki zawodów:

W kat. Junior dziewczęta z Pluskowęs nie miały żadnej konkurencji, przez co wystąpiły pokazowo i otrzymały za to nagrodę w wys. 200zł.

W kat. Senior Kobiety- dziewczęta z OSP Lipienica nie miały żadnej konkurencji, przez co wystąpiły pokazowo i otrzymały za to nagrodę w wys. 200zł.

W kat. Senior mężczyźni- Im + 1000zł OSP Lipienica, IIm + 600zł OSP Mariany, IIIm + 400zł OSP Srebrniki- Mlewiec, IVm OSP  Mlewo, V OSP Pluskowęsy, VIm OSP Kowalewo, VIIm OSP Chełmoniec, VIII OSP Kiełpiny, IX OSP Sierakowo.  

Podsumowując zawody prezes Andrzej Grabowski podziękował pracownikom urzędu i strażakom organizatorom za bardzo dobre ich przygotowanie. Podziękował strażakom z PSP za sędziowanie.

Po zawodach w większości jednostek odbyło się huczne ich podsumowanie przy wspólnym grillu, a nawet przy tańcach i muzyce.

 strazacjie.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!