Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 15 lat efektywnego rozwoju

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

15 lat efektywnego rozwoju Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015

small.jpgBilans 15 lat istnienia Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego jest imponujący. Z 20tys. wkładu własnego w czasie rozruchu powiększyli aktywa do 35mln.zł. Wybudowali 12 bloków na terenie trzech samorządów co w sumie dało 400 mieszkań. Za swoją działalność otrzymali czterokrotnie nagrodę HITT Pomorza i Kujaw, dwukrotnie tytuł Geparda Biznesu, Diament Forbes`a oraz tytuł „Budowa na medal". Potrafili szybko przystosowywać się do zmiennych, często niekorzystnych warunków ekonomicznych, budowlanych., zmian na szczeblu samorządowym oraz wymagań bankowych. Są bardzo plastyczni. Jedyne co niezmienne i trwałe to prezes Zarządu spółki Lech Szalkowski, który w 2000r, jako radny przekonał ówczesnego burmistrza i pozostałych radnych do zawiązania spółki i przekazania wkładu.

W dniu 12 czerwca br. RTBS świętowało 15 lecie istnienia. Były życzenia i gratulacje od udziałowców spółki, innych RTBS-ów z regionu oraz instytucji współpracujących. Wzajemnie sobie dziękowano, bo na sukces spółki wpływ miało wiele osób: burmistrzowie i radni miasta Rypin, obecni udziałowcy, zarząd i rady nadzorcze RTBS oraz pracownicy biurowi i fizyczni. Dowodem wdzięczności były okolicznościowe dyplomy i medale oraz kwiaty i pamiątki jakie przekazano na ręce prezesa Szalkowskiego.

Wręczając monografię gminy i pamiątkową statuetkę burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski podziękował za dotychczasową współpracę.

W 2009 roku negocjowałem z kilkoma okolicznymi tbs-ami możliwość wejścia do gminy Kowalewo Pom. Nie zawiodłem się w swojej ocenie wybierając placówkę z Rypina. Do tej pory 36 rodzin cieszy się eleganckimi mieszkaniami przy ul. Kościuszki. Na sąsiedniej działce, którą również wnieśliśmy udziałem do spółki zaprojektowano kolejny blok- 24 rodzinny. Z powodu zbyt małego zainteresowania w 2014r. odłożono jego realizacje. Na pewno wrócimy do tematu na przełomie tego roku. Jest projekt, pozwolenie, a lista chętnych powoli sie wydłuża- informuje Andrzej Grabowski. Burmistrz Miasta Kowalewo Pom.

Przypomnijmy- RTBS istnieje od 2000r. Obecnie jego udziałowcami są samorządy: miasto Rypin 85,8% udziałów, gmina Kowalewo Pom. - 7%, Gmina Ciechocin 3,0%, Miasto Golub Dobrzyń 2,6%, Gmina Wąpielsk 0,8% i gmina Radomin 0,7%. W tym roku dołączyła również gmina Choceń. Rada Nadzorcza działa w składzie: z Rypina Wojciech Wiśniewski i Cezary Pułtuski i z Kowalewa Pomorskiego Małgorzata Wegner. Prezes jednoosobowego Zarządu to Lech Szalkowski.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!