Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow 15 lat efektywnego rozwoju

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

15 lat efektywnego rozwoju Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015

small.jpgBilans 15 lat istnienia Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego jest imponujący. Z 20tys. wkładu własnego w czasie rozruchu powiększyli aktywa do 35mln.zł. Wybudowali 12 bloków na terenie trzech samorządów co w sumie dało 400 mieszkań. Za swoją działalność otrzymali czterokrotnie nagrodę HITT Pomorza i Kujaw, dwukrotnie tytuł Geparda Biznesu, Diament Forbes`a oraz tytuł „Budowa na medal". Potrafili szybko przystosowywać się do zmiennych, często niekorzystnych warunków ekonomicznych, budowlanych., zmian na szczeblu samorządowym oraz wymagań bankowych. Są bardzo plastyczni. Jedyne co niezmienne i trwałe to prezes Zarządu spółki Lech Szalkowski, który w 2000r, jako radny przekonał ówczesnego burmistrza i pozostałych radnych do zawiązania spółki i przekazania wkładu.

W dniu 12 czerwca br. RTBS świętowało 15 lecie istnienia. Były życzenia i gratulacje od udziałowców spółki, innych RTBS-ów z regionu oraz instytucji współpracujących. Wzajemnie sobie dziękowano, bo na sukces spółki wpływ miało wiele osób: burmistrzowie i radni miasta Rypin, obecni udziałowcy, zarząd i rady nadzorcze RTBS oraz pracownicy biurowi i fizyczni. Dowodem wdzięczności były okolicznościowe dyplomy i medale oraz kwiaty i pamiątki jakie przekazano na ręce prezesa Szalkowskiego.

Wręczając monografię gminy i pamiątkową statuetkę burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski podziękował za dotychczasową współpracę.

W 2009 roku negocjowałem z kilkoma okolicznymi tbs-ami możliwość wejścia do gminy Kowalewo Pom. Nie zawiodłem się w swojej ocenie wybierając placówkę z Rypina. Do tej pory 36 rodzin cieszy się eleganckimi mieszkaniami przy ul. Kościuszki. Na sąsiedniej działce, którą również wnieśliśmy udziałem do spółki zaprojektowano kolejny blok- 24 rodzinny. Z powodu zbyt małego zainteresowania w 2014r. odłożono jego realizacje. Na pewno wrócimy do tematu na przełomie tego roku. Jest projekt, pozwolenie, a lista chętnych powoli sie wydłuża- informuje Andrzej Grabowski. Burmistrz Miasta Kowalewo Pom.

Przypomnijmy- RTBS istnieje od 2000r. Obecnie jego udziałowcami są samorządy: miasto Rypin 85,8% udziałów, gmina Kowalewo Pom. - 7%, Gmina Ciechocin 3,0%, Miasto Golub Dobrzyń 2,6%, Gmina Wąpielsk 0,8% i gmina Radomin 0,7%. W tym roku dołączyła również gmina Choceń. Rada Nadzorcza działa w składzie: z Rypina Wojciech Wiśniewski i Cezary Pułtuski i z Kowalewa Pomorskiego Małgorzata Wegner. Prezes jednoosobowego Zarządu to Lech Szalkowski.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!