Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow IV POWIATOWY KONKURS FIZYCZNY PT.: CZAS NA ZABAWĘ Z FIZYKĄ

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

IV POWIATOWY KONKURS FIZYCZNY PT.: CZAS NA ZABAWĘ Z FIZYKĄ Drukuj
Wpisał: Arleta Walenda   
17.06.2015

29.jpg8 maja 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Fizyczny pt.: „Czas na zabawę z fizyką". Celem konkursu było umożliwienie uczniom rywalizacji z rówieśnikami, zachęcenie do poznawania fizyki jako nauki o wszechświecie, kształtowanie umiejętności skutecznego porozumiewania się i rozwiązywania problemów, efektywnego współdziałania w zespole, a przede wszystkich pokazanie, że z fizyką można się dobrze bawić.

W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział drużyny z powiatu golubsko - dobrzyńskiego i toruńskiego. Zespoły poszczególnych szkół rywalizowały ze sobą rozwiązując krzyżówki, rebusy, fizyczne sudoku oraz domino. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem, skupieniem i dobrym humorem rozwiązywali poszczególne zadania.

Przed ogłoszeniem wyników drużyny zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i panem Bartłomiejem Lüdtke zwiedzili również naszą szkołę. Mieli  oni okazję zobaczyć nasze studio telewizyjne, sale:  teatralną, taneczną, muzyczną i doświadczania świata.

IV Powiatowy Konkurs z Fizyki "Czas na zabawę z fizyką" wygrał zespół Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim reprezentowany przez Natalię Oleś z kl.  Ie, Aleksandrę Łabich z kl.  IIe i Pawła Jasienieckiego  z kl. IIIc. Drugie miejsce zajęła drużyna z  Publicznego Gimnazjum im. Fryderyka Chopina w Radominie, a trzecie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pluskowęsach.

Wszystkie drużyny nagrodzono książkami i dyplomami, a każdy uczestnik konkursu otrzymał zestaw upominków. Fundatorami  nagród byli:

- Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie,

- Rada Rodziców działająca w Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim,

- Dyrekcja Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim,

- prywatni sponsorzy.

Konkurs zorganizowała Arleta Walenda - nauczyciel fizyki w Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim.

szkola.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!