Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rodzina prawie w komplecie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rodzina prawie w komplecie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.06.2015

small.jpgTrzy miesiące temu w rodzinie państwa Gabrieli i Dariusza Działdowskich z Frydrychowa pojawił się Kacper. Iskierka, której wszędzie jest pełno. Patrząc na tego pięciolatka nikt nie powiedziałby, że to chłopiec z dużym bagażem życiowym. Wszystko robi szybko. Biega z plastikową taczką i nagle przytula się do mamy, goniąc psa w przelocie poklepie dziadka Stasia po plecach, a wujka Pawła po kolanie. Cały czas potrzebuje ich dotyku. Namacalnego dowodu, że może mieć prawdziwą, swoją własną rodzinę.

Pomimo, że jego rodzice żyją, od początku wychowywał się w rodzinach zastępczych. Od listopada 2014r. pani Gabriela wraz z małżonkiem pokonywali setki kilometrów do Olecka, aby spędzić z nim chociaż kilka chwil czy brać udział w rozprawach sądowych. Procedury sądowe przy pełnej adopcji trwają bardzo długo. Dla małżonków, którzy po 17 latach zostali rodzicami trwa to wieczność. Każda chwila bez chłopca wlokła się niemiłosiernie. Chociaż Kacper przebywa z nimi od marca br. to nie ma jeszcze pewności, że sąd pozwoli na stworzenie trwałej rodziny. Zabiegają o to z całych sił. Zbierają dokumenty i zaświadczenia na to, że będą dobrymi rodzicami. Wierzą i robią plany na przyszłość. Malec od września pójdzie do przedszkola, a już teraz, jak prawdziwy mieszkaniec swojej małej społeczności, kibicował dorosłym przy budowie chodnika we wsi. 

Kacper zapewne widzi troskę i niepewność rodziców oraz żal dziadka Stasia, że babci Krysi dane było ciszyć się nowym wnukiem tylko kilka dni. Jego śmiech i serdeczne uściski łagodzą trudne chwile. Trzymamy kciuki za tę rodzinę, aby wszystko szczęśliwie się zakończyło.

Jest to kolejna rodzina z naszej gminy, która postanowiła podzielić się z nami swoimi troskami i nadziejami związanymi z adopcją dziecka. Nie są osamotnieni w swojej batalii, bo z racji pełnionej funkcji jak i stażu zawodowego znam takich rodzin o wiele więcej. Swoistym paradoksem jest fakt, że - z jednej strony domy dziecka pełne są smutnych dzieci, a z drugiej - wydłużają się kolejki małżeństw oczekujących na przysposobienie, a stosunkowo niewiele adopcji dochodzi do skutku. Zasadniczy powód tego stanu rzeczy leży w sytuacji prawnej tych dzieci. W większości przypadków władza rodzicielska rodziców, których dzieci przebywają w domach dziecka jest jedynie ograniczona, co nie stanowi podstawy do przysposobienia i zapewnienia im prawdziwego domu. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Życzę państwu Działdowskim spełnienia marzeń o rodzicielstwie, ale przede wszystkim życzę małemu Kacprowi, aby już zawsze miał do kogo mówić „Mamo i Tato".   

1.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!