Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.10.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Porady Prawne

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Porady Prawne Drukuj
Wpisał: Zbigniew Kolassa   
19.06.2015

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim, w co drugą środę miesiąca (godz. 1600÷1730), Burmistrz Kowalewa Pomorskiego udostępnia mieszkańcom możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych oferowanych przez Kancelarię Prawniczą Krislex. Szczegółowy harmonogram terminów spotkań wywieszony jest na tablicy informacyjnej w budynku MGOK w Kowalewie Pomorskim.

Niniejsza akcja promocyjna ma na celu wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców w zakresie szeroko pojętej pomocy prawnej jak również, stworzenia pewnego „zwyczaju" korzystania z fachowej wiedzy w sprawach życia codziennego.

Generalnie Polacy nie zgłaszają się po pomoc do adwokata przed dokonaniem jakichkolwiek czynności prawnych czy zanim złożą jakieś oświadczenie, które wiąże się ze skutkami prawnymi. Jeśli np. zawierają umowę, wcześniej nie proszą o poradę, jak zabezpieczyć swoje prawa. Zjawiają się w kancelarii w momencie, gdy już podpisali umowę, a ona nie odpowiada ich oczekiwaniom lub mają już problemy z jej wykonaniem. Gdyby zgłosili się wcześniej, byłaby większa szansa na uniknięcie tych problemów.

Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń prawników osoby, które przychodzą po poradę, najczęściej potrzebują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych czy rozwodowych. Udzielane porady często dotyczą też prawa pracy, ubezpieczeń, nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Osoby zainteresowane, w celu jak najszybszego i najbardziej korzystnego rozwiązania problemu prawnego,  proszone są o zabranie na spotkanie z prawnikiem dokumentów związanych ze sprawą. Kancelaria oferuje obsługę prawną w pełnym zakresie zarówno osób indywidualnych jak i firm.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!