Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2015

St20.jpgrażacy ochotnicy z gminy Kowalewo Pomorskie udowodnili, że nie tylko znają się na gaszeniu pożarów, rozcinaniu samochodów po wypadku czy na ściąganiu kotów z drzew. W dniu 21 czerwca br. na I Gminnych Zawodach Strażaków w strzelaniu druhowie sprawdzali swoją celność. Nad prawidłowością zawodów, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma Sfora Extrim. Na dwanaście jednostek w gminie Kowalewo aż 11 wystawiło pięcioosobowe drużyny. Tylko jedna (OSP Lipienica) miała w swoim składzie druhenkę (Magdalena Błach). Główny organizator prezes Miejsko- Gminny OSP burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do organizacji zawodów we własnych jednostkach. Obiekt służy wszystkim, wystarczy tylko zadbać o instruktora.

Druhowie na co dzień narażają się ratując mienie, zdrowie oraz życie naszych mieszkańców. Cieszę się, że możemy wspólnie spotykać się w czasie spokoju na zawodach sprawnościowych lub strzeleckich. Pozwoli to na sprawdzenie swoich umiejętności- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski otwierając zawody.

Zawodnikom kibicowali nie tylko prezesi i strażacy, ale całe rodziny. Wśród zaproszonych gości na zawody przybył wiceprezes wojewódzki OSP poseł Zbigniew Sosnowski, wicestarosta Franciszek Gutowski, radni i sołtysi.

Każdy zawodnik miał do wykonania trzy strzały próbne i 5 ostatecznych z karabinka w pozycji leżącej. Komisja sędziowska pod przewodnictwem druhny Edyty Jasińskiej skrupulatnie dodawała 5 najlepszych strzałów. Wyniki poszczególnych drużyn utrzymywane były do końca w tajemnicy. Ich ogłaszanie budziło wielkie emocje. A oto one:

I miejsce OSP Pruska Łąka, - 189pkt.

IIm OSP Pluskowęsy, - 179pkt.

 IIIm OSP Mlewo,- 176pkt.

Oraz pozostali- IV OSP Chełmoniec, V OSP Sierakowo, VI OSP Kiełpiny, VII OSP Kowalewo, VIII OSP Srebrniki, IX OSP Mariany, X OSP Lipienica i XI OSP Mlewiec.   

Indywidualnie panowie Im. Radny, strażak Marcin Dunajski z OSP Sierakowo- 46pkt., Mieczysław Chyliński z OSP Mlewo- 45pkt. i IIIm Ireneusz Sutkowski z OSP Pluskowęsy 44pkt..

Na zakończenie, już w celach hobbistycznych strzały oddali: poseł Zbigniew Sosnowski, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski (myśliwy), wicestarosta Franciszek Gutowski (myśliwy) oraz radny Michał Klafczyński (leśnik). Pomimo, że najmniej na co dzień z bronią ma do czynienia poseł, to on zdobył w tym gronie największą liczbę punktów (44) i nagrodę rzeczową.  Gratulujemy.

stzzel_01.jpg
 strzel_02.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!