Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.11.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Mecz o wszystko dla obu drużyn

23.06.2015

6.jpgNa VII pozycji w tabeli Promień Kowalewo zakończył sezon piłkarski w czwartej lidze. Ostatnie spotkanie z RolKo Konojady w dniu 20 czerwca br. był dla nas "być albo nie być" w IV lidze, natomiast przeciwnik (wicelider tabeli) po zwycięstwie miałby zapewniony awans do III lig. Kibice obu drużyn wiedzieli, że będzie ciężko i nie zawiedli się. Oba zespoły dosłownie gryzły murawę, aby zdobyć przewagę. Na własnym boisku, przed licznie zgromadzoną publicznością zaserwowali fanom istny horror zakończony zwycięstwem 2:1 dla Promienia. Wicelider trafił na godnego przeciwnika.

Już w 12 minucie meczu sam sędzia główny Marcin Lniana musiał udzielać pierwszej pomocy zawodnikowi Promienia Markowi Magdzińskiemu kontuzjowanemu przez przeciwnika. Nikt nie wątpił w słuszność czerwonej kartki dla kapitana Rolko Korneliusza Łupińskiego. Pierwszy gol padł w 25 minucie. Piłkę po pięknym, godnym ekstraklasy strzale Łukasza Waligóry z bramki wyjmował bramkarz Rolko Rodion Siamuk. Goście wyrównali w drugiej minucie drugiej połowy. Remis nikogo nie urządzał, każdy musiał wygrać, szczególnie że konferansjer (Joachim Tarkowski) podawał na bieżąco wyniki innych spotkań ligowych. Walka wzmogła się. Obie drużyny popełniały niezrozumiałe błędy, takie jak strata szansy na kolejną bramkę, gdy Magdziński nie wykorzystał „sam na sam" z bramkarzem.

W trzeciej minucie doliczonego czasu umieściliśmy po raz drugi piłkę w bramce Rolko. Zdobywcą gola był Krystian Kij. Goście nie poddawali się, chociaż już wiedzieli, że sami nie awansują, natomiast remis zrzuca nas do V ligi. W ostatniej (95 minucie) w polu karnym naszego bramkarza znalazł się nawet bramkarz Rolko, lecz jego atak na bramkę okazał się mało skuteczny.

Dopiero kiedy sędzia odgwizdał koniec meczu otarłem pot z czoła. Tak emocjonujących chwil dawno nie przeżywaliśmy. Równo rok temu nasza sytuacja też dopiero klarowała się w ostatnich minutach doliczonego czasu. Obie drużyny dały z siebie 100%, sędziowie zadbali o poziom gry a kibice o sportową atmosferę. Przed nami kolejny, trzeci sezon w IV lidze. Bardzo dziękuję piłkarzom i trenerowi za miniony rok. Życzę wypoczynku i szybkiego powrotu na treningi- podkreślał Burmistrz Andrzej Grabowski w czasie tradycyjnego grilla na zakończenie sezonu.

Gwiazdami tego spotkania oprócz golkiperów byli również: bramkarz Tomasz Bukowski odważnie rzucający się w wir walki o piłkę, jak i Bartosz Olkowski, który powstrzymał ukraińską ofensywę skutecznie opiekując się skrzydłowym gości Jaroslavem Solonynką.

Następny sezon również powinien być pasjonujący. Do IV ligi wracają: Pogoń Mogilno, Unia/Drobex Solec Kujawski, Chełminianka i Włocłavia, a z V ligi zawitają do niej zespoły z ambicjami, czyli Chemik Bydgoszcz, Naprzód Jabłonowo Pomorskie  i Łokietek Brześć Kujawski. Dojdzie jeszcze tu jedna drużyna z tej trójki:  Sadownik Waganiec, Start Radziejów lub Szubinianka Szubin.

Kibice dziękują i do zobaczenia w sierpniu.