Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Piękna Gmina 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Piękna Gmina 2014 Drukuj
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
25.06.2015

Wkwiatki.jpg 2014 roku odbyła się siedemnasta edycja konkursu „Piękna Gmina" na najbardziej zadbaną zagrodę i nieruchomość na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

Konkurs został przeprowadzony w oparciu o Regulamin zatwierdzony na posiedzeniu Komisji Budżetowej i Samorządu Rady Miejskiej w dniu w dniu 16 kwietnia 2014 roku.

Konkurs jest zachętą do poprawy estetyki zabudowań i warunków higieniczno-sanitarnych.

W konkursie uczestniczyło 7 zagród wiejskich oraz 8 nieruchomości.

Z uwagi na zbyt małą liczbę zgłoszeń, niemożliwe było przeprowadzenie konkursu w kategorii na najbardziej zadbany obiekt użyteczności publicznej oraz na najbardziej uporządkowane osiedle i najbardziej uporządkowaną wieś.

W celu upowszechnienia konkursu, w roku 2008 dokonano zmiany regulaminu, postanawiając, że jeżeli, któryś z laureatów w poszczególnych kategoriach w edycji poprzedzającej przeprowadzenie konkursu, w edycji obecnej uzyskał jedno z trzech pierwszych miejsc, zamiast nagrody pieniężnej uzyskuje tytuł Arcymistrza. Trzykrotne zdobycie tytułu Arcymistrza kwalifikuje do otrzymania specjalnej nagrody pieniężnej.

Komisja Konkursowa w czerwcu i sierpniu 2014 r. dokonała wizji lokalnej połączonej z oceną stanu estetycznego i sanitarnego zgłoszonych do konkursu obiektów.

Na odbytym w dniu 17 kwietnia 2015 r. spotkaniu Komisja ustanowiła zwycięzców konkursu oraz przyznała wyróżnienia, natomiast podsumowania i wręczenia nagród dokonano na sesji Rady Miejskiej w dniu 24 czerwca 2015 r.

W kategorii na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską:

I miejsce - Pani Grażyna Tworzydło z Lipienicy

II miejsce ex aequo:

- Pani Krystyna Marska z Frydrychowa

- Państwo Krystyna i Mariusz Krajewscy z Bielska

wyróżnienie:

- Pani Justyna Nowatka z Bielska

- Państwo Hanna i Jerzy Dzwonkowscy z Bielska

W kategorii na najbardziej zadbaną nieruchomość:

I miejsce - Pan Sławomir Wiewiór z Osiedla Jana Kochanowskiego

II miejsce - Pan Ryszard Albrecht z Osiedla Jana Kochanowskiego

III miejsce - Pani Ewa Kaznowska z Osiedla Jana Kochanowskiego

wyróżnienie:

- Pan Kazimierz Jaworski z Osiedla Brodnickiego

- Pani Irena Żak z Osiedla Jana Kochanowskiego

Gratuluję nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy brali udział w tym prestiżowym na terenie naszej gminy konkursie, bardziej niż zwykle mobilizując się do zadbania i upiększenia swoich obiektów. To dzięki tym wszystkim, którym najbliższe otoczenie przysparza zadowolenia z jego uporządkowania, nasza gmina jest coraz piękniejsza.

Burmistrz Miasta

/-/

Andrzej Grabowski

 

 22.jpg
 23.jpg
 24.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!