Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Diecezjalna inauguracja przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Diecezjalna inauguracja przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.09.2014

smal.jpgW dniu 20 września br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu uroczyście rozpoczęły się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbędą się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

W inauguracji udział wzięli delegacje młodzieży ze wszystkich parafii diecezji z duszpasterzami. Msza św. koncelebrowana odbyła się pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Wojciecha Suskiego.  Każdej delegacji przekazane zostały miniatury symboli Światowych Dni Młodzieży - krzyż i ikonę, płytę „Cyrenejczycy" o młodzieży pielgrzymującej z krzyżem oraz płytę z prezentacją dotyczącą Światowych Dni Młodzieży. Symbole ŚDM oraz płyty trafią do katechetów, którzy przeprowadzą katechezy tematyczne w szkołach. Celem tych katechez jest zachęcenie młodzieży do włączenia się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016, a tym samym uczestnictwa w grupach modlitewnych, wolontariackich i innych. Symbole które trafiły do parafii w Kowalewie Pomorskim odebrała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz ks. Adamem Lisem.

W spotkaniu brał również udział Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego, który skierował się do młodzieży z prośbą żeby i dla niego nie zabrakło miejsca w autobusie podczas ŚDM.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert Tomka Kamińskiego.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!