Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Czasu dużo, ale i pracy ogrom

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Czasu dużo, ale i pracy ogrom Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.06.2014
small.jpgW lipcu 2016r. Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Spodziewamy się, że w ciągu 12 dni zawitać może do nas ponad 2mln. ludzi spoza granic kraju. Pierwsze 5 dni to spotkania w poszczególnych diecezjach, zaś późniejsze 7 dni to uroczystości odbywające się jedynie na w diecezji krakowskiej.

W dniu 4 czerwca br. w toruńskiej kurii diecezjalnej na zaproszenie ks. biskupa Wojciecha Suskiego i ks. prałata Daniela Adamowicza (Koordynator ŚDM w diecezji) odbyło się spotkanie Honorowego Komitetu ŚDM, który tworzą m.in. samorządowcy szczebla gminnego i powiatowego. Na osobiste zaproszenie ks. biskupa chęć udziału w komitecie wyraził również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Na spotkaniu młodzież przedstawiła historie i idee ŚDM, a księżą założenia organizacyjne na terenie diecezji toruńskiej.

W małej diecezji toruńskiej (550tys. mieszkańców) spodziewać się możemy nawet 10tys. gości. Przyjadą autokarami, samolotami, a nawet pieszo. Będziemy musieli wykazać się sercem i gościnnością godną rodaków św. Jana Pawła II - inicjatora ŚDM.

W Kowalewie Pomorskim prawdopodobnie gościć będziemy w granicach 500 osób. Liczę tu na otwarte serca mieszkańców w przyjmowaniu pielgrzymów. Już wielokrotnie przyjmowali nie tylko pielgrzymów, ale i szachistów i byli oni zachwyceni naszą gościnnością. Wiemy, że spodziewać się ich możemy w dniach od 21 - 25 lipca 2016r, gdzie w dniu 24 lipca będzie „dniem rodziny" w gminie Kowalewo Pomorskie. W roku 2016 utworzymy specjalną infolinię do zgłaszania miejsc noclegowych- informuje po spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

 

a.jpg

 

sdm-podzieko_13_06_14.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!