Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Drugie spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Drugie spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 Drukuj
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
24.06.2014

small.jpg

24 czerwca br. odbyło się drugie spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Diecezji Toruńskiej. Tym razem zaproszenie koordynatora ŚDM w naszej diecezji - ks. prałata Daniela Adamowicza było kierowane do osób odpowiedzialnych za promocję, kulturę i edukację. W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele z gminy Kowalewo Pomorskie.

Na spotkaniu przedstawiono ideę Światowych Dni Młodzieży, a sama młodzież podzieliła się swoimi refleksjami na temat pobytów na ŚDM w innych krajach. Ksiądz prałat Daniel Adamowicz przedstawił ramowy program pobytu młodych pielgrzymów. Zgodnie z nim 20 lipca planowany jest przyjazd i rozlokowanie młodzieży w parafiach. Drugi dzień będzie odbywać się pod hasłem „Kultura, sport i integracja". Tego dnia parafie oraz samorządy będą zobowiązane do przedstawienia tych idei w swoich miastach oraz do działań zmierzających do zintegrowania środowisk młodzieżowych z gośćmi. Kolejne dwa dni pielgrzymi będą spędzać w Toruniu. Tam na Motoarenie zaplanowana jest wspólna msza święta oraz charytatywny turniej żużlowy. Do parafii młodzież wróci 24 lipca. Ten dzień z założenia ma pokazać najwyżej cenioną wartość przez Polaków - rodzinę. Po południu planowany jest festyn z uczestnictwem gości oraz pożegnanie pielgrzymów.

Na spotkaniu wielokrotnie podkreślano istotę wolontariatu. W dużej mierze to właśnie od wolontariuszy będzie zależał klimat wizyty oraz miłe wspomnienia pielgrzymów.

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!