Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolacy na wycieczce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolacy na wycieczce Drukuj
Wpisał: Marcin Działdowski nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
29.06.2015
small.jpgWycieczki w edukacji przedszkolnej, zarówno pieszejak i autokarowe przynoszą ogromne korzyści. Dzieci bezpośrednio obserwują i poznają otaczający je świat. Zajęcia prowadzone w sali, choćby najbardziej ciekawe, nie zastąpią zobaczenia czegoś
w rzeczywistości.

Poza poznawczym i emocjonalnym aspektem, wycieczki zaspokajają również potrzebę ruchu, co nie zawsze jest możliwe w sali, czy w ogrodzie przedszkolnym.

W tym roku wybraliśmy się z dziećmi  z całego przedszkola do Torunia.  Celem naszej wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoobotanicznego oraz Centrum Rozrywki Rodzinnej Kinder Park. Dla wielu dzieci była to pierwsza podróż autokarem, dlatego sama droga do Torunia okazała się nie lada atrakcją.

Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Zoobotaniczny. Dzieci w radosnych nastrojach ruszyły, by oglądać żywe zwierzęta znane z książek i opowiadań. Przedszkolacy mieli okazję podziwiać m. in. drapieżnego rysia, wielkiego żubra i wylegującego się na słońcu himalajskiego niedźwiedzia. Piękna przyroda wokół, jak również pogoda wprawiały wszystkich w dobry nastrój i spowodowały, że pobyt okazał się niezwykle przyjemny. Kiedy wszystkim przedszkolakom zaburczało w brzuszkach mogli się posilić przygotowanymi przez panie kucharki pożywnymi kanapkami.

Kolejnym punktem wycieczki był Kinder Park w Toruniu. Dzieci miały możliwość wejścia na jedną z największych w Polsce konstrukcji do zabaw. Na miejscu do dyspozycji przedszkolaków były m.in.: zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, automaty do gier oraz zabawki: tory z pociągiem, samochody czy kuchenki. W trakcie harców na ogromnym placu zabaw, dzieci odwiedził dobrze znany im gość - Smerf, który zaprosił wszystkich do wspólnego tańca.

Pobyt w Kinder Parku upłynął wszystkim bardzo miło, aczkolwiek trochę za szybko. Zmęczeni, zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Kowalewa Pomorskiego.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!