Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Półmetek zajęć z seniorami w Świetlicy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Półmetek zajęć z seniorami w Świetlicy Drukuj
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.06.2015

small.jpgPrzypomnijmy, od 1 maja b.r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzone są zajęcia mające na celu integrację międzypokoleniową. Trzy razy w miesiącu tj. w piątki, wspólnie spotykają się członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim oraz wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Młodzież uczy się rękodzieła - szydełkowania i wyszywania, zaś zamiarem seniorek jest zgłębianie nowinek technicznych. Młodsze i starsze pokolenie, jednoczy wspólne zasiadanie do stołu i celebrowanie przygotowanych potraw i deserów. Piątkowe spotkania poświęcane są nie tylko na rękodzieło i eksperymentowanie kulinarne. W ramach zajęć odbyło się dwukrotne spotkanie z Panią psychodietetyk, która wprowadzając „rewolucje kulinarne", próbowała zaszczepić zarówno wśród młodszych i starszych zdrowe nawyki żywieniowe. Niektórzy po raz pierwszy smakowali awokado, kaszę jaglaną, jedli sałatkę z dodatkiem surowego kalafiora czy też brokułu. Każdy teraz wie, iż picie wody mineralnej, to podstawa w codziennej diecie, a podana z miętą, cytryną, miodem i imbirem, jest smaczna i zdrowa nie tylko w  upalne dni.

Seniorzy i juniorzy mają za sobą dwukrotny pobyt na kowalewskiej pływalni oraz pobyt na siłowni OLYMP.

W ostatnim tygodniu przed wakacjami miał miejsce wspólny wypad do Osady Karbówko, udany, mimo nie najlepszej aury. Były wspólne zdjęcia, poczęstunek z kanapkami, ciastem i ciepłą herbatą. Jedna z Pań seniorek zadbała o swojski smalec i kiszone ogórki. Pobyt w Osadzie urozmaiciły przejazdy bryczką. W drodze powrotnej wstąpiono nad jezioro Okonin.

To już półmetek zajęć pn. „Integracja seniorów z młodzieżą". Zajęcia będą kontynuowane po przerwie wakacyjnej.

Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej dziękują wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz życzą udanego wypoczynku, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. 

Korzystając z okazji, składamy podziękowania dla Osady Karbówko za umożliwienie uczestnikom zajęć „Integracja seniorów z młodzieżą", nieodpłatnych przejazdów bryczką.

 swietlica_wypoczynek.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!