Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Półmetek zajęć z seniorami w Świetlicy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Półmetek zajęć z seniorami w Świetlicy Drukuj
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.06.2015

small.jpgPrzypomnijmy, od 1 maja b.r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzone są zajęcia mające na celu integrację międzypokoleniową. Trzy razy w miesiącu tj. w piątki, wspólnie spotykają się członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim oraz wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Młodzież uczy się rękodzieła - szydełkowania i wyszywania, zaś zamiarem seniorek jest zgłębianie nowinek technicznych. Młodsze i starsze pokolenie, jednoczy wspólne zasiadanie do stołu i celebrowanie przygotowanych potraw i deserów. Piątkowe spotkania poświęcane są nie tylko na rękodzieło i eksperymentowanie kulinarne. W ramach zajęć odbyło się dwukrotne spotkanie z Panią psychodietetyk, która wprowadzając „rewolucje kulinarne", próbowała zaszczepić zarówno wśród młodszych i starszych zdrowe nawyki żywieniowe. Niektórzy po raz pierwszy smakowali awokado, kaszę jaglaną, jedli sałatkę z dodatkiem surowego kalafiora czy też brokułu. Każdy teraz wie, iż picie wody mineralnej, to podstawa w codziennej diecie, a podana z miętą, cytryną, miodem i imbirem, jest smaczna i zdrowa nie tylko w  upalne dni.

Seniorzy i juniorzy mają za sobą dwukrotny pobyt na kowalewskiej pływalni oraz pobyt na siłowni OLYMP.

W ostatnim tygodniu przed wakacjami miał miejsce wspólny wypad do Osady Karbówko, udany, mimo nie najlepszej aury. Były wspólne zdjęcia, poczęstunek z kanapkami, ciastem i ciepłą herbatą. Jedna z Pań seniorek zadbała o swojski smalec i kiszone ogórki. Pobyt w Osadzie urozmaiciły przejazdy bryczką. W drodze powrotnej wstąpiono nad jezioro Okonin.

To już półmetek zajęć pn. „Integracja seniorów z młodzieżą". Zajęcia będą kontynuowane po przerwie wakacyjnej.

Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej dziękują wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz życzą udanego wypoczynku, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji. 

Korzystając z okazji, składamy podziękowania dla Osady Karbówko za umożliwienie uczestnikom zajęć „Integracja seniorów z młodzieżą", nieodpłatnych przejazdów bryczką.

 swietlica_wypoczynek.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!