Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Piknik rodzinny "Szkoła bez przemocy" - VII edycja

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Piknik rodzinny "Szkoła bez przemocy" - VII edycja Drukuj
Wpisał: Julia Baranowska, Magdalena Urbańska, Marcin Rybacki   
02.07.2015
Dnsmalll.jpgia 26 czerwca na terenie Publicznego Gimnazjum odbył się piknik rodzinny - „Szkoła bez przemocy". Była to już siódma odsłona tej imprezy. Jest ona skierowana do mieszkańców miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. W trakcie czterogodzinnego pikniku liczne zgromadzone rodziny mogły uczestniczyć w wielu różnych atrakcjach.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor naszej szkoły - Pani Renata Faluta - Kaszubowska, Wicedyrektor - Pani Agnieszka Kilińska - Piotrkowska, Burmistrz Miasta - Pan Andrzej Grabowski wraz z Asystentką Burmistrza - Panią Karoliną Kowalską, Przedstawiciele Samorządu, Dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz przedstawiciele instytucji współpracującym z naszą placówką.

Wraz z wybiciem godziny 16. konferansjer - pan Marcin Rybacki zaprosił rodziny na piknik. Pani Dyrektor naszego gimnazjum przywitała wszystkich przybyłych gości życząc udanej zabawy. Na początku imprezy mogliśmy podziwiać występ grupy tanecznej wraz z panią Moniką Konieczną, która zatańczyła do piosenki „Uptown Funk" Marka Ronsona.        

Kolejnym ważnym momentem było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. Inicjatorami konkursu byli: Interdyscyplinarny Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pani Dorota Witkowska wręczyła nagrody następującym osobom:

 •   I miejsce - Marcie Tockiej i Mateuszowi Zielińskiemu
 •   II miejsce - Karolinie Jankowskiej
 •   III miejsce - Martynie Rostkowskiej
 •   wyróżnienie: Patrycji Pieniążkowskiej

Nagrodzone prace zostały zaprezentowane podczas trwania imprezy.

Jak co roku z niecierpliwością wszyscy oczekiwali przyjazdu motocyklistów. Z wielkim „rykiem" pojawili się oni licznie na placu przed gimnazjum. Fascynaci motoryzacji mogli podziwiać maszyny i zadawać pytania ich właścicielom.

Na pikniku rodzinnym nie zabrakło Policji, dzięki której mieszkańcy naszej gminy oglądali ciekawy pokaz tresury szkolonego psa. Pan Sławomir Kaszubowski wcielił się w rolę pozoranta. Jak zawsze obecna i niezawodna była Straż Pożarna. Dzieciaki mogły zajrzeć do wozu strażackiego i przymierzyć czerwony hełm. Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel Pogotowia Ratunkowego, który zademonstrował resuscytację krążeniowo - oddechową, a następnie przeprowadził krótkie szkolenie dla młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Nowością dla mieszkańców był happening zorganizowany przez grupę teatralną, pod kierunkiem pani Agnieszki Kilińskiej - Piotrkowskiej. Uczniowie na początku pikniku rodzinnego zaprezentowali scenkę z udziałem sławnych lemurów z filmu animowanego „Madagaskar". Pozostali członkowie grupy teatralnej gromadzili informacje na dużych kartkach papieru na temat naszej szkoły, samopoczucia  itp.

W trakcie pikniku nauczyciele gimnazjum: Pani Gabriela Papierkiewicz - Brzustkowska, Pani Monika Konieczna i Pani Ewa Nowak częstowały przybyłych gości przysmakami z grilla.  Na łasuchów czekało smaczne ciasto i kawa. Jeśli członkowie rodziny nie mieli ochoty na grilla i smakołyki mogli skusić się na tradycyjne "swojskie jadło", które przygotowały panie Jolanta Wypych, Katarzyna Wojtczak, Dorota Witkowska i Arleta Walenda.

Kolejną nowością na pikniku rodzinnym był występ Zespołu Tańców Irlandzkich Beltaine, który przybył do nas z Torunia. Artyści dwukrotnie zaprezentowali charakterystyczny taniec irlandzki. Po pokazie zainteresowani widzowie mogli wziąć udział w lekcjach tańca. Uciechy było co niemiara.

Na imprezie zagrał szkolny zespół „The Cover Band" pod kierunkiem pana Mariusza Wardeńskiego. Uczniowie przedstawili nowy repertuar. Swój talent wokalny zaprezentowała Karolina Zielińska - uczennica naszego gimnazjum. Widownia była zachwycona.  Nie tylko Karolina mogła popisać się swoimi umiejętnościami, bo przecież, jak to powiedział pan Jerzy Stuhr, „Śpiewać każdy może". Pani Ewa Szewczyk wraz z panią Aleksandrą Mirecką umożliwiły to przybyłym na piknik gościom. Wiadomo, że śpiew ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Już od dłuższego czasu na pikniku rodzinnym pojawia się loteria fantowa, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Goście za niewielką kwotę mogli wylosować wspaniałe nagrody. Każdy los wygrywał! Nad loterią fantową opiekę sprawowały pani Julia Baranowska, pani Justyna Wiśniewska wraz z panią Pauliną Rogozińską.

Przed szkołą na parkingu czekał specjalnie zorganizowany dla dzieci plac zabaw. Znajdowały się tam zjeżdżalnia i zamek dmuchany. Dzieci mogły spróbować różnych smakołyków np. waty cukrowej, popcornu, lodów. Nie lada atrakcją była możliwość przejażdżki quadem oraz malowanie twarzy. Miłośnicy mocnych wrażeń mogli sprawdzić swoją celność na strzelnicy.  Przez cały czas dostępny był dla najmłodszych plac zabaw przy Centrum Rekreacji i Sportu. 

W trakcie pikniku rodzinnego uczniowie mieli możliwość dokonania zakupów na kiermaszu taniej książki zorganizowanym przez panią Mirosławę Delikat - Marszałek, panią Katarzynę Marciniak i pana Sławomira Marciniak.

Kolejną niespodzianką była balonowa kraina. Dzieci mogły pomalować balony lub wziąć udział w konkursie. Na zwycięzców czekały łakocie. Nie zabrakło również chętnych do wzięcia udziału w meczu między uczniami a rodzicami wraz nauczycielami. Walka na murawie była zacięta, lecz w rzutach karnych z wynikiem 4 : 3 wygrali rodzice i nauczyciele.

W ramach projektu edukacyjnego „Pomagamy pszczołom" uczniowie klasy I c pod okiem pani Julii Baranowskiej stworzyli ule dla dzikożyjących pszczół. Z roku na rok zmniejsza się diametralnie ich liczba. Na pikniku rodzinnym była możliwość zakupu tych uli, które mogą przyczynić się do zwiększenia populacji owadów zapylających.

Nad oprawą muzyczną całości czuwał niezastąpiony pan Marcin Jaguś.

Fotorelacją z imprezy zajęli się państwo Monika i Bartłomiej Lüdtke wraz z ekipą GIM TV.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom tegorocznego pikniku rodzinnego „Szkoła bez przemocy", którzy wsparli nas w jego organizacji:

 •   Burmistrz miasta Kowalewo Pomorskie pan Andrzej Grabowski
 •   Firma Plastica Sp. z o.o.
 •   Adam Malinowski Ranczo Alibaby
 •   Krzysztof Chmielewski: „Geo - Kart Usługi Geodezyjne"
 •   Emilia Chmielewska „Mila Sklep zoologiczny"
 •   Józef Stuczyński: Stacja kontroli pojazdów
 •   Roman Żak: „Bud - Kan"
 •   Piotr Bukowski: „Perfect Service Auto - Oliver"
 •   Jan Pamięta: "PHU Wichurex"
 •   Jarosław Chamski: Firma usługowo - handlowa „ U Jarka"
 •   Witold Wiśniewski: FHU Wito

gim.jpg

Więcej zdjęć pod tym linkiem - Otwórz

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!