Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Partnerzy budują ścieżki pieszo- rowerowe

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Partnerzy budują ścieżki pieszo- rowerowe Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.07.2015

25 7.jpgsamorządowych partnerów skupionych w ZIT Wojewódzkim postanowiło wspólnie realizować projekt budowy ścieżek pieszo- rowerowych. Część wschodnia (powiat toruński, miasto Toruń i gmina Kowalewo) planuje wstępnie wybudowanie 130km długości, zaś zachodnia (powiat bydgoski, miasto Bydgoszcz, gmina Szubin, Łabiszyn i Nakło) ok. 150km. Liderami projektu są: starosta toruński Mirosław Graczyk i starosta bydgoski Wojciech Porzych. Projekt ma na celu spięcie istniejących już ścieżek i połączenie ścieżkami wszystkich wiodących miast 25 samorządów. 

W dniu 2 lipca br. partnerzy nanieśli na wspólną mapę swoje propozycje. Powstała imponująca sieć, która ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Inwestycja planowana jest na najbliższe 4-5 lat w zależności od przygotowania poszczególnych odcinków. W pierwszej części spotkania uczestniczył również dyrektor Mirosław Kielnik jako zarządca drogi wojewódzkiej oraz naczelnik Grzegorz Piątek (naczelni z Dep. Inwestycji Drogowych urzędu marszałkowskiego). Panowie mówili nie tylko o potrzebie budowy ścieżek przy wojewódzkiej, ale również o konieczności remontów wielu kilometrów tej drogi.    

Zgłosiliśmy potrzebę budowy dwóch odcinków traktu pieszo- rowerowego. Najważniejsze to ułożenie ścieżki od wsi Sierakowo do Kiełbasina przez Srebrniki, Mlewiec i Mlewo. Chodnik na odcinku 10km. pozwoli przejechać rowerzystom z Koronowa, Bydgoszczy i Chełmży na zamek w Golubiu Dobrzyniu, a mieszkańcy Mlewa będą mogli bezpiecznie dojechać do swojego kościoła parafialnego w Kiełbasinie. Przydałby się również chodnik z Gronowa do wsi Wielka Łąka co pozwoliłoby na omijanie niebezpiecznej Krupki. Teraz wszystko zależy od tempa przygotowania inwestycji do realizacji. Najważniejsze to zgody rolników na ewentualne przekazanie gruntów pod ścieżkę. Na spotkaniu zawnioskowałem do zarządcy drogi o budowę ścieżek w pasach drogowych, aby jak najmniej gruntów rolnych wyłączać z produkcji, a za te zajęte pod chodnik zapłacić właścicielom tak jak w poprzedniej edycji budowy ścieżek ze środków unijnych. Jako samorząd gminy nie planujemy wypłacać rekompensat z budżetu gminy, gdyż wypracowane wcześniej zasady na to nie pozwalają.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!