Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Niszczycielski żywioł przeszedł nad naszą gminą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Niszczycielski żywioł przeszedł nad naszą gminą Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.07.2015

small.jpgZerwane i uszkodzone dachy, wyrwane z korzeniami drzewa, połamane gałęzie i lampy, brak prądu, zbite gradem pola uprawne to efekt dwóch nawałnic, jakie  przeszły nad naszą gminą w dniach 18 i 19 lipca br. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

W ciągu tych dwóch dni największe straty odnotowano we wsi Chełmonie. Najpierw sobotnie obfite opady gradu wymłóciły hektary zbóż i rzepaku, a później niedzielna nawałnica  zerwała dachy z budynków mieszkalnych i gospodarczych i połamała drzewa. W zabezpieczaniu budynków przed deszczem pomagali mieszkańcy tej wsi. Wiatr wyrwał również z korzeniami drzewo przy ul. Odrodzenia. Szczęściem w nieszczęściu drzewo przewróciło się na pole, a nie na ruchliwą drogę wojewódzką i sąsiednie budynki mieszkalne. Wiatr połamał również gałęzie drzew przy ul. Toruńskiej oraz śmigła 3 lamp solarowych przy ścieżce pieszo- rowerowej do Napola i 1 llampy w Lipienicy.

Brak prądu najmocniej odczuwalny był na osiedlu Marii Konopnickiej. Trwał tam kilka godzin.

Pomimo przerwy w dostawie prądu nie nastąpiła przerwa w cyklu technologicznym  pracy oczyszczalni miejskiej. Samorząd gminy sfinansował w minionym roku zakup agregatu prądotwórczego, który w chwili awarii natychmiast podjął pracę. Dzięki temu gwałtowny wzrost wody jaka wpłynęła na oczyszczalnię nie spowodował negatywnych skutków- informuje prezes ZUW Tadeusz Czarnecki.

 

drzewa_0111.jpg

 11.jpg
 12.jpg
 13.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!