Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Niszczycielski żywioł przeszedł nad naszą gminą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Niszczycielski żywioł przeszedł nad naszą gminą Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.07.2015

small.jpgZerwane i uszkodzone dachy, wyrwane z korzeniami drzewa, połamane gałęzie i lampy, brak prądu, zbite gradem pola uprawne to efekt dwóch nawałnic, jakie  przeszły nad naszą gminą w dniach 18 i 19 lipca br. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach.

W ciągu tych dwóch dni największe straty odnotowano we wsi Chełmonie. Najpierw sobotnie obfite opady gradu wymłóciły hektary zbóż i rzepaku, a później niedzielna nawałnica  zerwała dachy z budynków mieszkalnych i gospodarczych i połamała drzewa. W zabezpieczaniu budynków przed deszczem pomagali mieszkańcy tej wsi. Wiatr wyrwał również z korzeniami drzewo przy ul. Odrodzenia. Szczęściem w nieszczęściu drzewo przewróciło się na pole, a nie na ruchliwą drogę wojewódzką i sąsiednie budynki mieszkalne. Wiatr połamał również gałęzie drzew przy ul. Toruńskiej oraz śmigła 3 lamp solarowych przy ścieżce pieszo- rowerowej do Napola i 1 llampy w Lipienicy.

Brak prądu najmocniej odczuwalny był na osiedlu Marii Konopnickiej. Trwał tam kilka godzin.

Pomimo przerwy w dostawie prądu nie nastąpiła przerwa w cyklu technologicznym  pracy oczyszczalni miejskiej. Samorząd gminy sfinansował w minionym roku zakup agregatu prądotwórczego, który w chwili awarii natychmiast podjął pracę. Dzięki temu gwałtowny wzrost wody jaka wpłynęła na oczyszczalnię nie spowodował negatywnych skutków- informuje prezes ZUW Tadeusz Czarnecki.

 

drzewa_0111.jpg

 11.jpg
 12.jpg
 13.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!