Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nie tylko polują

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nie tylko polują Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.07.2015

Myśl1.jpgiwi z koła łowieckiego Knieja nie tylko strzelają do zwierzyny łownej, ale również dbają o zachowanie równowagi w ekosystemie. Niedawno wypuścili na pola 100szt. bażantów, w tym ponad 80 to kury (samice). Koszt akcji to kwota 3000zł, z czego samorząd gminy dołożył 50%. Zwierzynę wypuszczali: Jerzy Dzwonkowski, Sławomir Dzwonkowski, Zdzisław Orfin i Michał Krajewski. 

Koło łowieckie „Knieja" działa ponad 50 lat. Półwiecze świętowało w grudniu 2011r. Jest to jedyne koło, które cały swój rewir polowań ma na terenie gminy Kowalewo Pom. Myśliwi biorą również udział w odłowie królików na toruńskich nekropoliach, wystawiają swoje trofea na dożynkach i organizują wystawy. 

Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie swoje tereny łowieckie mają również inne koła:  „Grzywacz", „Daniel", „Osa" i „Tur". Łącznie poluje na naszym terenie ok. 300 myśliwych. Wśród nich jedynie 14% to Kowalewiacy.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!