Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nie tylko polują

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nie tylko polują Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.07.2015

Myśl1.jpgiwi z koła łowieckiego Knieja nie tylko strzelają do zwierzyny łownej, ale również dbają o zachowanie równowagi w ekosystemie. Niedawno wypuścili na pola 100szt. bażantów, w tym ponad 80 to kury (samice). Koszt akcji to kwota 3000zł, z czego samorząd gminy dołożył 50%. Zwierzynę wypuszczali: Jerzy Dzwonkowski, Sławomir Dzwonkowski, Zdzisław Orfin i Michał Krajewski. 

Koło łowieckie „Knieja" działa ponad 50 lat. Półwiecze świętowało w grudniu 2011r. Jest to jedyne koło, które cały swój rewir polowań ma na terenie gminy Kowalewo Pom. Myśliwi biorą również udział w odłowie królików na toruńskich nekropoliach, wystawiają swoje trofea na dożynkach i organizują wystawy. 

Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie swoje tereny łowieckie mają również inne koła:  „Grzywacz", „Daniel", „Osa" i „Tur". Łącznie poluje na naszym terenie ok. 300 myśliwych. Wśród nich jedynie 14% to Kowalewiacy.

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!