Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zakończenie zajęć letnich w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zakończenie zajęć letnich w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
22.07.2015

Wimage00003.jpg poniedziałek 20 lipca miało miejsce uroczyste zakończenie „Wypoczynku letniego 2015 w Świetlicy". Tym razem odbyło się ono w świetlicy wiejskiej w Chełmońcu. Jak, co roku gościli przedstawiciele władz Kowalewa Pomorskiego oraz osoby zaprzyjaźnione ze Świetlicą Socjoterapeutyczną. Przywitanie gości i podsumowanie wspólnie spędzonego czasu wakacyjnego przypadło starszym dzieciom. Wiktoria i Marcel wcielili się w konferansjerów, którzy poprowadzili główną część spotkania. Wychowawcy kowalewskiej placówki zadbali o poczęstunek, gry i zabawy. Pobyt w Chełmońcu uatrakcyjniono Zumbą, której poprowadzenia podjęła się charytatywnie p. Katarzyna Sumińska wraz z koleżankami: Beatą Kastner i Kamilą Chojnacką.

Niedawno pisaliśmy, co działo się w pierwszym tygodniu wakacji ze Świetlicą, w którym przypomnijmy, uczestniczyły dzieci młodsze. Teraz kilka słów o tym, co czekało na dzieci starsze w dniach od 13 do 18 lipca.

Drugi tydzień „Wypoczynku letniego 2015 w Świetlicy" rozpoczęto podobnie w Kiełpinach. Jednak zajęcia miały miejsce wyłącznie na terenie strzelnicy. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Koła Łowieckiego „GRZYWACZ" na czele z prezesem p. Andrzejem Szyszkowskim sekretarzem p. Hieronimem Rutkowskim oraz z zaprzyjaźnionym z Kołem p. Zbigniewem Jakubowskim parającym się strzelectwem. Młodzież miała niebywałą okazję zgłębienia wiedzy nt. gospodarki łownej, niecodziennej pracy myśliwego, jak i zmierzenia się w mini zawodach strzeleckich. Młodym adeptom strzelectwa nie zabrakło determinacji i celności.

Niesamowite emocje i adrenalina pojawiły się w czasie pobytu w Parku Linowym Barbarka w Toruniu. To była dla naszej młodzieży okazja pokonania swoich słabości, jak i sprawdzenia kondycji fizycznej.

Nowością była tzw. gra miejska, którą zorganizowano na terenie miasta Kowalewa. Wyzwaniem dla uczestników było zadawanie pytań przechodniom, wizyty w instytucjach, prawidłowe wykonywanie zadań i odpowiadanie na pytania. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i humor. Dreszczyk emocji towarzyszył każdej z grup, chodziło przecież o to, by przejść trasę w  najszybszym czasie.

Jednego dnia zajęcia miały miejsce w godzinach popołudniowych. Spędzono je przy kolacji ze świecami. Serwowano pieczoną kiełbaskę, ślimaczki z ciasta francuskiego ze szpinakiem, „warstwową sałatkę", a na deser podano lody. Po uroczystej kolacji odbyła się dyskoteka. Zakończyła się punktualnie o 2100 .

W czasie tego tygodnia młodzież korzystała również z dobrodziejstw miejscowej pływalni, brała udział w turnieju ping - ponga, w Familiadzie, w zajęciach kulinarnych.

Zwieńczeniem „Wypoczynku letniego 2015 w Świetlicy" było spotkanie na terenie świetlicy wiejskiej w Chełmońcu.

Tegoroczne zajęcia letnie Świetlica Socjoterapeutyczna zorganizowała z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodszą i starszą. Każda grupa miała zajęcia tygodniowe , które prowadzone były od poniedziałku do soboty. W wypoczynku uczestniczyło łącznie  30 osób, a był on finansowany ze środków gminnych. Nie zawiedli również sponsorzy tj. Plastica oraz Państwo Katarzyna  i Jarosław Musiał. Zajęcia nie mogłyby się oczywiście obyć bez życzliwości wielu innych osób i instytucji.

Korzystając z okazji dziękujemy: Plastice Sp. z o.o. i Państwu Musiał za pomoc finansową, Pani Ewelinie Pakuła za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w arkana fizjoterapii, Panu Przemysławowi Gdak i Andrzejowi Lubińskiemu za przeprowadzenie zajęć z zakresu pierwszej pomocy, członkom Koła Łowieckiego „GRZYWACZ" za urozmaicenie pobytu na kiełpińskiej strzelnicy, jak i sołtysowi sołectwa Kiełpiny Panu Wiesławowi Kraśniewskiemu za udostępnienie sali i terenu strzelnicy, pasjonatkom  Zumby  za  chęć zaszczepienia tego sportu dzieciom, Pani Małgorzacie Eliasz za pomoc i współpracę przy organizacji zakończenia wypoczynku, a także sołtysowi Sołectwa Chełmoniec Panu Zbigniewowi Zabielskiemu za współpracę  i udostępnienie sali. Dziękujemy również sołtysowi Sołectwa Mlewo Panu Ryszardowi Lipińskiemu  i Dyrekcji M-GOK za użyczenie sprzętu nagłaśniającego.

sweitlicowka.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!