Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zakończenie zajęć letnich w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zakończenie zajęć letnich w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
22.07.2015

Wimage00003.jpg poniedziałek 20 lipca miało miejsce uroczyste zakończenie „Wypoczynku letniego 2015 w Świetlicy". Tym razem odbyło się ono w świetlicy wiejskiej w Chełmońcu. Jak, co roku gościli przedstawiciele władz Kowalewa Pomorskiego oraz osoby zaprzyjaźnione ze Świetlicą Socjoterapeutyczną. Przywitanie gości i podsumowanie wspólnie spędzonego czasu wakacyjnego przypadło starszym dzieciom. Wiktoria i Marcel wcielili się w konferansjerów, którzy poprowadzili główną część spotkania. Wychowawcy kowalewskiej placówki zadbali o poczęstunek, gry i zabawy. Pobyt w Chełmońcu uatrakcyjniono Zumbą, której poprowadzenia podjęła się charytatywnie p. Katarzyna Sumińska wraz z koleżankami: Beatą Kastner i Kamilą Chojnacką.

Niedawno pisaliśmy, co działo się w pierwszym tygodniu wakacji ze Świetlicą, w którym przypomnijmy, uczestniczyły dzieci młodsze. Teraz kilka słów o tym, co czekało na dzieci starsze w dniach od 13 do 18 lipca.

Drugi tydzień „Wypoczynku letniego 2015 w Świetlicy" rozpoczęto podobnie w Kiełpinach. Jednak zajęcia miały miejsce wyłącznie na terenie strzelnicy. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Koła Łowieckiego „GRZYWACZ" na czele z prezesem p. Andrzejem Szyszkowskim sekretarzem p. Hieronimem Rutkowskim oraz z zaprzyjaźnionym z Kołem p. Zbigniewem Jakubowskim parającym się strzelectwem. Młodzież miała niebywałą okazję zgłębienia wiedzy nt. gospodarki łownej, niecodziennej pracy myśliwego, jak i zmierzenia się w mini zawodach strzeleckich. Młodym adeptom strzelectwa nie zabrakło determinacji i celności.

Niesamowite emocje i adrenalina pojawiły się w czasie pobytu w Parku Linowym Barbarka w Toruniu. To była dla naszej młodzieży okazja pokonania swoich słabości, jak i sprawdzenia kondycji fizycznej.

Nowością była tzw. gra miejska, którą zorganizowano na terenie miasta Kowalewa. Wyzwaniem dla uczestników było zadawanie pytań przechodniom, wizyty w instytucjach, prawidłowe wykonywanie zadań i odpowiadanie na pytania. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i humor. Dreszczyk emocji towarzyszył każdej z grup, chodziło przecież o to, by przejść trasę w  najszybszym czasie.

Jednego dnia zajęcia miały miejsce w godzinach popołudniowych. Spędzono je przy kolacji ze świecami. Serwowano pieczoną kiełbaskę, ślimaczki z ciasta francuskiego ze szpinakiem, „warstwową sałatkę", a na deser podano lody. Po uroczystej kolacji odbyła się dyskoteka. Zakończyła się punktualnie o 2100 .

W czasie tego tygodnia młodzież korzystała również z dobrodziejstw miejscowej pływalni, brała udział w turnieju ping - ponga, w Familiadzie, w zajęciach kulinarnych.

Zwieńczeniem „Wypoczynku letniego 2015 w Świetlicy" było spotkanie na terenie świetlicy wiejskiej w Chełmońcu.

Tegoroczne zajęcia letnie Świetlica Socjoterapeutyczna zorganizowała z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodszą i starszą. Każda grupa miała zajęcia tygodniowe , które prowadzone były od poniedziałku do soboty. W wypoczynku uczestniczyło łącznie  30 osób, a był on finansowany ze środków gminnych. Nie zawiedli również sponsorzy tj. Plastica oraz Państwo Katarzyna  i Jarosław Musiał. Zajęcia nie mogłyby się oczywiście obyć bez życzliwości wielu innych osób i instytucji.

Korzystając z okazji dziękujemy: Plastice Sp. z o.o. i Państwu Musiał za pomoc finansową, Pani Ewelinie Pakuła za poświęcony czas i wprowadzenie dzieci w arkana fizjoterapii, Panu Przemysławowi Gdak i Andrzejowi Lubińskiemu za przeprowadzenie zajęć z zakresu pierwszej pomocy, członkom Koła Łowieckiego „GRZYWACZ" za urozmaicenie pobytu na kiełpińskiej strzelnicy, jak i sołtysowi sołectwa Kiełpiny Panu Wiesławowi Kraśniewskiemu za udostępnienie sali i terenu strzelnicy, pasjonatkom  Zumby  za  chęć zaszczepienia tego sportu dzieciom, Pani Małgorzacie Eliasz za pomoc i współpracę przy organizacji zakończenia wypoczynku, a także sołtysowi Sołectwa Chełmoniec Panu Zbigniewowi Zabielskiemu za współpracę  i udostępnienie sali. Dziękujemy również sołtysowi Sołectwa Mlewo Panu Ryszardowi Lipińskiemu  i Dyrekcji M-GOK za użyczenie sprzętu nagłaśniającego.

sweitlicowka.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!