Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uczniowie odpoczywają, a szkoły już przygotowują się na ich powrót

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uczniowie odpoczywają, a szkoły już przygotowują się na ich powrót Drukuj
Wpisał: M.Lewandowska   
23.07.2015

Wrremonty_smaaler.jpgaz z ostatnim dzwonkiem uczniowie z uśmiechem opuścili szkolne mury i rozpoczęli dwumięsieczny okres odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jednak nie wszyscy w tym czasie oddają się przyjemnościom i błogiemu lenistwu. Dla organu prowadzącego i dyrektorów szkół jest to czas na realizację niezbędnych prac remontowych oraz doposażenie placówek w sprzęt i pomoce dydaktyczne, w celu jak najlepszego przygotowania się na powrót uczniów z wakacyjnych wojaży w nowym roku szkolnym.

Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 1 przedszkole publiczne, 4 szkoły podstawowe i jedno gimnazjum. W każdej z tych placówek na okres wakacyjny zaplanowane zostały mniejsze lub większe prace remontowo - budowlane. W większości szkół są to drobne naprawy i prace malarskie, mające na celu odświeżenie wyglądu pomieszczeń w placówkach. Ponadto Przedszkole Publiczne przystąpiło do prac związanych z naprawą dachu, a Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące zaplanowała renowację parkietu w sali gimnastycznej. Są to dwie najbardziej kosztowne inwestycje remontowe tegorocznych wakacji. Dodatkowo każda z placówek mając na celu stworzenie uczniom jak najbardziej sprzyjających warunków do nauki oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań, prowadzi w okresie wakacyjnym intensywne prace porządkowe.

Warto podkreślić fakt, iż w celu minimalizacji kosztów część prac wykonywana jest samodzielnie przez pracowników gospodarczych zatrudnionych w tych jednostkach. Jest to pomoc dla dyrektorów szkół, którzy wynajmując firmę musieliby ponieść wysokie koszty finansowe. Dzięki podejmowaniu tych wszystkich działań obecnie w szkołach dzieci uczą się w komfortowych i bezpiecznych warunkach oraz dobrze wyposażonych salach lekcyjnych.

 remonty.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!