Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uczniowie odpoczywają, a szkoły już przygotowują się na ich powrót

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uczniowie odpoczywają, a szkoły już przygotowują się na ich powrót Drukuj
Wpisał: M.Lewandowska   
23.07.2015

Wrremonty_smaaler.jpgaz z ostatnim dzwonkiem uczniowie z uśmiechem opuścili szkolne mury i rozpoczęli dwumięsieczny okres odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jednak nie wszyscy w tym czasie oddają się przyjemnościom i błogiemu lenistwu. Dla organu prowadzącego i dyrektorów szkół jest to czas na realizację niezbędnych prac remontowych oraz doposażenie placówek w sprzęt i pomoce dydaktyczne, w celu jak najlepszego przygotowania się na powrót uczniów z wakacyjnych wojaży w nowym roku szkolnym.

Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 1 przedszkole publiczne, 4 szkoły podstawowe i jedno gimnazjum. W każdej z tych placówek na okres wakacyjny zaplanowane zostały mniejsze lub większe prace remontowo - budowlane. W większości szkół są to drobne naprawy i prace malarskie, mające na celu odświeżenie wyglądu pomieszczeń w placówkach. Ponadto Przedszkole Publiczne przystąpiło do prac związanych z naprawą dachu, a Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące zaplanowała renowację parkietu w sali gimnastycznej. Są to dwie najbardziej kosztowne inwestycje remontowe tegorocznych wakacji. Dodatkowo każda z placówek mając na celu stworzenie uczniom jak najbardziej sprzyjających warunków do nauki oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań, prowadzi w okresie wakacyjnym intensywne prace porządkowe.

Warto podkreślić fakt, iż w celu minimalizacji kosztów część prac wykonywana jest samodzielnie przez pracowników gospodarczych zatrudnionych w tych jednostkach. Jest to pomoc dla dyrektorów szkół, którzy wynajmując firmę musieliby ponieść wysokie koszty finansowe. Dzięki podejmowaniu tych wszystkich działań obecnie w szkołach dzieci uczą się w komfortowych i bezpiecznych warunkach oraz dobrze wyposażonych salach lekcyjnych.

 remonty.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!