Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Festyn Parafialno-Miejski Św. Anny

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Festyn Parafialno-Miejski Św. Anny Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
29.07.2015

small.jpgFestyn Parafialno-Miejski Św. Anny organizowany jest od 15 lat przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Parafie p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Corocznie nad festynem Honorowy Patronat obejmuje Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego. Od kilu lat w organizację festynu włącza się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które realizuje projekt pn. „Bezpieczne i ekologiczne wakacje".

Sprzyjająca pogoda oraz liczne atrakcje zachęciły do udziału w festynie wielu parafian oraz mieszańców sąsiednich miejscowości. Organizatorzy, jak co roku zapewnili dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych.

Celem organizacji festynu jest przede wszystkim integracja mieszkańców parafii oraz spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym. W tym roku zbieraliśmy również fundusze na uatrakcyjnienie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży organizowanego w dniach 10-14 sierpnia w Domu Kultury. Panie z Koła Kobiet Kreatywnych przygotowały pyszne ciasta , którymi częstowano przybyłych na festyn. Dla smakoszy swojskiego jadła przygotowano chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Każdy z uczestników festynu mógł zostać sponsorem kolonii dla dzieci wrzucając dowolne kwoty do puszek przy stoiskach gastronomicznych. Na organizację letniego wypoczynku pozyskaliśmy również wsparcie finansowe od sponsorów, którymi byli: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Ksiądz Kanonik Ryszard Kobierowski, Firma PLASTICA Frydrychowo, Firma PLAST MIX Marek Szatkowski, Państwo Anna i Andrzej Grabowscy, Pani Karolina Kowalska, Pan Jarosław Lewandowski, Pan Jerzy Dębowski.

W sali wystawowej M-GOK przygotowano wystawę prac p. Heleny Łuszczyńskiej i p. Justyny Kłos, które pod okiem Pan Włodzimierza Hass uczestniczą w zajęciach Koła rzeźbiarskiego działającego od października 2014 roku przy M-GOK. Blok zabaw dla dzieci poprowadzili aktorzy z Teatru Afisz współpracujący ze Stowarzyszeniem Integracja i Współpraca. Animatorzy z M-GOK przygotowali wiele zabaw i konkursów dla dzieci. Wśród licznych atrakcji dzieci mogły skorzystać z darmowych przejażdżek kucykiem, które zasponsorowali Państwo Anna i Andrzej Grabowscy i Pani Karolina Kowalska.

Za sprawą Stowarzyszenia Integracja i Współpraca na festynie pojawili się policjanci, którzy prezentowali specyfikę zawodu, samochody policyjne i rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa na wakacjach. Największa frajdę mieli najmłodsi mieszkańcy, którzy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w samochodzie policyjnym. W programie artystycznym wystąpili: Daniel Dąbrowski, Karolina Zielińska i Karolina Kołodziej oraz zespół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod kierunkiem ks. Wikariusza Adama Lisa, którzy przedstawili idee organizacji Światowych Dni Młodzieży. Tuż po godzinie 20:00 odbył się pokaz ZUMBY czyli połączenia aerobiku i tańca inspirowanego rytmami latynoamerykańskimi, który poprowadziła Pani Katarzyna Sumińska - instruktor prowadzący zajęcia w M-GOK. W pokazie brała udział liczna grupa mieszkanek Kowalewa Pomorskiego. O godz. 21.00 Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski poprowadził Apel Jasnogórski. Tradycyjnie tuż po nim rozpoczęła się zabawa taneczna. Do wspólnej zabawy zaprosił zespół SIGNUM - Grzegorz i Magda. Organizatorzy festynu serdecznie dziękują tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, przede wszystkim sponsorom, ofiarodawcom i uczestnikom z parafii i z poza niej, za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery zabawy. To wielki sztab ludzi, którzy poświęcili swój cenny czas, swoje zdolności i talenty dla dobra innych. Organizacja tego przedsięwzięcia  nie byłaby możliwa, gdyby nie  życzliwość i zaangażowanie wielu mieszkańców naszej miejscowości.  Dla organizatorów najlepszym podziękowaniem były uśmiechy rozbawionych parafian i gości, którzy  wcale nie mieli  ochoty kończyć tej wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie i wieczór.

a.jpg
 550.jpg
 b.jpg
 c.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!