Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Festyn Parafialno-Miejski Św. Anny

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Festyn Parafialno-Miejski Św. Anny Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
29.07.2015

small.jpgFestyn Parafialno-Miejski Św. Anny organizowany jest od 15 lat przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Parafie p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Corocznie nad festynem Honorowy Patronat obejmuje Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego. Od kilu lat w organizację festynu włącza się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które realizuje projekt pn. „Bezpieczne i ekologiczne wakacje".

Sprzyjająca pogoda oraz liczne atrakcje zachęciły do udziału w festynie wielu parafian oraz mieszańców sąsiednich miejscowości. Organizatorzy, jak co roku zapewnili dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych.

Celem organizacji festynu jest przede wszystkim integracja mieszkańców parafii oraz spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym. W tym roku zbieraliśmy również fundusze na uatrakcyjnienie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży organizowanego w dniach 10-14 sierpnia w Domu Kultury. Panie z Koła Kobiet Kreatywnych przygotowały pyszne ciasta , którymi częstowano przybyłych na festyn. Dla smakoszy swojskiego jadła przygotowano chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Każdy z uczestników festynu mógł zostać sponsorem kolonii dla dzieci wrzucając dowolne kwoty do puszek przy stoiskach gastronomicznych. Na organizację letniego wypoczynku pozyskaliśmy również wsparcie finansowe od sponsorów, którymi byli: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Ksiądz Kanonik Ryszard Kobierowski, Firma PLASTICA Frydrychowo, Firma PLAST MIX Marek Szatkowski, Państwo Anna i Andrzej Grabowscy, Pani Karolina Kowalska, Pan Jarosław Lewandowski, Pan Jerzy Dębowski.

W sali wystawowej M-GOK przygotowano wystawę prac p. Heleny Łuszczyńskiej i p. Justyny Kłos, które pod okiem Pan Włodzimierza Hass uczestniczą w zajęciach Koła rzeźbiarskiego działającego od października 2014 roku przy M-GOK. Blok zabaw dla dzieci poprowadzili aktorzy z Teatru Afisz współpracujący ze Stowarzyszeniem Integracja i Współpraca. Animatorzy z M-GOK przygotowali wiele zabaw i konkursów dla dzieci. Wśród licznych atrakcji dzieci mogły skorzystać z darmowych przejażdżek kucykiem, które zasponsorowali Państwo Anna i Andrzej Grabowscy i Pani Karolina Kowalska.

Za sprawą Stowarzyszenia Integracja i Współpraca na festynie pojawili się policjanci, którzy prezentowali specyfikę zawodu, samochody policyjne i rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa na wakacjach. Największa frajdę mieli najmłodsi mieszkańcy, którzy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w samochodzie policyjnym. W programie artystycznym wystąpili: Daniel Dąbrowski, Karolina Zielińska i Karolina Kołodziej oraz zespół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod kierunkiem ks. Wikariusza Adama Lisa, którzy przedstawili idee organizacji Światowych Dni Młodzieży. Tuż po godzinie 20:00 odbył się pokaz ZUMBY czyli połączenia aerobiku i tańca inspirowanego rytmami latynoamerykańskimi, który poprowadziła Pani Katarzyna Sumińska - instruktor prowadzący zajęcia w M-GOK. W pokazie brała udział liczna grupa mieszkanek Kowalewa Pomorskiego. O godz. 21.00 Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski poprowadził Apel Jasnogórski. Tradycyjnie tuż po nim rozpoczęła się zabawa taneczna. Do wspólnej zabawy zaprosił zespół SIGNUM - Grzegorz i Magda. Organizatorzy festynu serdecznie dziękują tym, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, przede wszystkim sponsorom, ofiarodawcom i uczestnikom z parafii i z poza niej, za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery zabawy. To wielki sztab ludzi, którzy poświęcili swój cenny czas, swoje zdolności i talenty dla dobra innych. Organizacja tego przedsięwzięcia  nie byłaby możliwa, gdyby nie  życzliwość i zaangażowanie wielu mieszkańców naszej miejscowości.  Dla organizatorów najlepszym podziękowaniem były uśmiechy rozbawionych parafian i gości, którzy  wcale nie mieli  ochoty kończyć tej wspaniałej imprezy. Mamy nadzieję, że wszyscy przyjemnie spędzili niedzielne popołudnie i wieczór.

a.jpg
 550.jpg
 b.jpg
 c.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!