Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
29.07.2015

2.jpgW dniach 10-16 lipca 2015 roku  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury  tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Andrzeja Grabowskiego rozegrany został XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W głównych grupach turniejowych udział wzięło 270 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowało  76 osób. Razem z opiekunami, trenerami  i rodzicami przez ten tydzień w naszym mieście przebywało ponad trzysta osób. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa wciąż znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Bez wątpienia nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez sponsorów, którzy wiernie  wspierają nasz turniej. W tym roku byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Toruniu, Zakład Usług Gastronomicznych Adam Arbart, TAMO Bella, Bank Spółdzielczy w Kowalewie i Starostwo Powiatowe w Golubiu -Dobrzyniu.

O atrakcyjny pobyt uczestników zawodów zadbali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie i to dzięki nim nikt nie narzekał na nudę. Szachiści zwiedzali Toruń, Zamek Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu, odwiedzili  planetarium w Toruniu oraz zorganizowano dla nich festyn z atrakcyjnymi zabawami dla dzieci. Korzystali też z naszej pływalni. Jak wiadomo szachiści są aktywni fizycznie, więc nie mogło zabraknąć turnieju piłkarskiego, w którym udział wzięło 10 drużyn. Bardzo sprawnie   przeprowadził go i sędziował Dawid Marski.  

Najciekawsze zmagania szachowe miały miejsce w głównej grupie turniejowej dla zawodników z rankingiem FIDE ponad 1800. W tym roku trudno było wskazać faworytów. Już pierwsza runda pokazała, że zapowiada się emocjonująca  i wyrównana walka. Ostatecznie główną nagrodę otrzymał  zwycięzca Paweł Flak z Gostynina. W najliczniej obsadzonej grupie B, w której udział wzięło 61 zawodników, również wiele się działo. Walka była bardzo wyrównana, a różnica między pierwszym,           a  4 zawodnikiem wynosiła 0,5 pkt. O kolejności decydowała punktacja pomocnicza. W tej grupie zwyciężył  Marcin Bartosiewicz z Augustowa. W grupie C przeznaczonej dla zawodników z rankingiem nie wyższym niż 1600 zwyciężył Marcin Bartosiewicz z Rogoźna Wielkopolskiego.

 Młodsi uczestnicy mogli rywalizować w aż 5 grupach wiekowych: do 8, 10, 12, 14 i 16 lat, w których łącznie brało udział 120 zawodników, a najmłodszymi uczestnikami były dzieci w wieku niespełna 7 lat: Weronika Śliwicka z Torunia, Zofia Łaźniweska  z Poznania i Sebastian Libura z Gdańska. Z  szachistów reprezentujących LKS Promień najlepiej zaprezentowała się Agnieszka Retz, która wygrała w grupie do 10 lat  wśród dziewcząt

Na uroczystym zakończeniu, nagrody wręczali Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Jerzy Koralewski, Dyrektor MGOK -u Barbara Niewidział, Dyrektor Publicznego Gimnazjum Renata Faluta - Kaszubowska oraz w imieniu starosty Kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Agnieszka Matyjasik.  Tradycyjnie już nasz turniej organizacyjnie wspomagał, pochodzący z gminy Kowalewa Pomorskiego, Helmut Borkowski z Kołobrzegu.

Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć i trwać tyle lat bez wsparcia i zaangażowania  Burmistrza Miasta i Gminy Andrzeja Grabowskiego, załogi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Panią Dyrektor, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum  jego pracowników, pracowników Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz Domu Weselnego „Irena" i Zakładu Gastronomicznego Adama Arbarta. Nad sprawami finansowymi i administracyjnymi czuwały niezawodne i niezastąpione panie Genowefa Folhman i Marzanna Siergiej. Uczestnicy zawodów podkreślali nie tylko bardzo dobrą organizację turnieju, ale też podziwiali obiekty sportowe na Centrum Rekreacji i Sportu. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają za rok na XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy. Więcej informacji na temat minionego turnieju można znaleźć na stronie internetowej http://szachywkowalewie.pl oraz na stronie  www.kpzszach.pl

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 45.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!