Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
29.07.2015

2.jpgW dniach 10-16 lipca 2015 roku  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury  tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Andrzeja Grabowskiego rozegrany został XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W głównych grupach turniejowych udział wzięło 270 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowało  76 osób. Razem z opiekunami, trenerami  i rodzicami przez ten tydzień w naszym mieście przebywało ponad trzysta osób. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa wciąż znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Bez wątpienia nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez sponsorów, którzy wiernie  wspierają nasz turniej. W tym roku byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Toruniu, Zakład Usług Gastronomicznych Adam Arbart, TAMO Bella, Bank Spółdzielczy w Kowalewie i Starostwo Powiatowe w Golubiu -Dobrzyniu.

O atrakcyjny pobyt uczestników zawodów zadbali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie i to dzięki nim nikt nie narzekał na nudę. Szachiści zwiedzali Toruń, Zamek Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu, odwiedzili  planetarium w Toruniu oraz zorganizowano dla nich festyn z atrakcyjnymi zabawami dla dzieci. Korzystali też z naszej pływalni. Jak wiadomo szachiści są aktywni fizycznie, więc nie mogło zabraknąć turnieju piłkarskiego, w którym udział wzięło 10 drużyn. Bardzo sprawnie   przeprowadził go i sędziował Dawid Marski.  

Najciekawsze zmagania szachowe miały miejsce w głównej grupie turniejowej dla zawodników z rankingiem FIDE ponad 1800. W tym roku trudno było wskazać faworytów. Już pierwsza runda pokazała, że zapowiada się emocjonująca  i wyrównana walka. Ostatecznie główną nagrodę otrzymał  zwycięzca Paweł Flak z Gostynina. W najliczniej obsadzonej grupie B, w której udział wzięło 61 zawodników, również wiele się działo. Walka była bardzo wyrównana, a różnica między pierwszym,           a  4 zawodnikiem wynosiła 0,5 pkt. O kolejności decydowała punktacja pomocnicza. W tej grupie zwyciężył  Marcin Bartosiewicz z Augustowa. W grupie C przeznaczonej dla zawodników z rankingiem nie wyższym niż 1600 zwyciężył Marcin Bartosiewicz z Rogoźna Wielkopolskiego.

 Młodsi uczestnicy mogli rywalizować w aż 5 grupach wiekowych: do 8, 10, 12, 14 i 16 lat, w których łącznie brało udział 120 zawodników, a najmłodszymi uczestnikami były dzieci w wieku niespełna 7 lat: Weronika Śliwicka z Torunia, Zofia Łaźniweska  z Poznania i Sebastian Libura z Gdańska. Z  szachistów reprezentujących LKS Promień najlepiej zaprezentowała się Agnieszka Retz, która wygrała w grupie do 10 lat  wśród dziewcząt

Na uroczystym zakończeniu, nagrody wręczali Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Jerzy Koralewski, Dyrektor MGOK -u Barbara Niewidział, Dyrektor Publicznego Gimnazjum Renata Faluta - Kaszubowska oraz w imieniu starosty Kierownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Agnieszka Matyjasik.  Tradycyjnie już nasz turniej organizacyjnie wspomagał, pochodzący z gminy Kowalewa Pomorskiego, Helmut Borkowski z Kołobrzegu.

Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć i trwać tyle lat bez wsparcia i zaangażowania  Burmistrza Miasta i Gminy Andrzeja Grabowskiego, załogi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Panią Dyrektor, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum  jego pracowników, pracowników Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz Domu Weselnego „Irena" i Zakładu Gastronomicznego Adama Arbarta. Nad sprawami finansowymi i administracyjnymi czuwały niezawodne i niezastąpione panie Genowefa Folhman i Marzanna Siergiej. Uczestnicy zawodów podkreślali nie tylko bardzo dobrą organizację turnieju, ale też podziwiali obiekty sportowe na Centrum Rekreacji i Sportu. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają za rok na XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy. Więcej informacji na temat minionego turnieju można znaleźć na stronie internetowej http://szachywkowalewie.pl oraz na stronie  www.kpzszach.pl

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 45.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!