Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ARCHEOLODZY W KOWALEWIE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ARCHEOLODZY W KOWALEWIE Drukuj
Wpisał: Joachim Kupski Prezes TOMIKO   
30.07.2015
small.jpgOd trzech lat archeolodzy z UMK w Toruniu rozkopują w celach dydaktycznych Górę zamkową w Kowalewie Pomorskim. Patrząc okiem laika, wygląda to mniej więcej tak, że wykonuje się wykop o określonych rozmiarach, zakłada w nim siatkę dzielącą wykopaną część i  odnotowuje się co w poszczególnych częściach zostało znalezione.

Znaleziska- to różne rzeczy ceramiczne, np. cegły, części naczyń glinianych, czasami elementy metalowe, drewniane, skórzane itp. Wszystko to zostaje drobiazgowo opisane, udokumentowane fotograficznie-a następnie stanowisko zostaje zamknięte, wykop zasypany i perfekcyjnie wyłożony zdjętymi przed tym elementami trawnika. W poniedziałek 27.07.2015r. w sali widowiskowej  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim mieliśmy rzadką możliwość spotkania się z archeologami UMK w Toruniu. Prowadzący spotkanie profesor archeologii wraz  z członkami zespołu  przedstawił nam Kowalewo inaczej, niż do tego byliśmy przyzwyczajeni. Bohaterem tym razem była ziemia przekrój różnych warstw-opowiadających historię różnych wydarzeń i rzeczy, które przy tej okazji ujrzało światło dzienne. Prowadzący odpowiadał też na wiele pytań publiczności, bo przedstawiona tematyka ukazała nam historię od innej strony. Spotkanie było bardzo pouczające i myślę , że wszyscy biorący udział byli usatysfakcjonowani. Po prostu wart było przyjść! W spotkaniu m.in.  uczestniczyli Pan Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, przedstawiciele Rady Miejskiej, Urzędu Miejskiego i Domu Kultury.

 

a.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!