Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ARCHEOLODZY W KOWALEWIE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ARCHEOLODZY W KOWALEWIE Drukuj
Wpisał: Joachim Kupski Prezes TOMIKO   
30.07.2015
small.jpgOd trzech lat archeolodzy z UMK w Toruniu rozkopują w celach dydaktycznych Górę zamkową w Kowalewie Pomorskim. Patrząc okiem laika, wygląda to mniej więcej tak, że wykonuje się wykop o określonych rozmiarach, zakłada w nim siatkę dzielącą wykopaną część i  odnotowuje się co w poszczególnych częściach zostało znalezione.

Znaleziska- to różne rzeczy ceramiczne, np. cegły, części naczyń glinianych, czasami elementy metalowe, drewniane, skórzane itp. Wszystko to zostaje drobiazgowo opisane, udokumentowane fotograficznie-a następnie stanowisko zostaje zamknięte, wykop zasypany i perfekcyjnie wyłożony zdjętymi przed tym elementami trawnika. W poniedziałek 27.07.2015r. w sali widowiskowej  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim mieliśmy rzadką możliwość spotkania się z archeologami UMK w Toruniu. Prowadzący spotkanie profesor archeologii wraz  z członkami zespołu  przedstawił nam Kowalewo inaczej, niż do tego byliśmy przyzwyczajeni. Bohaterem tym razem była ziemia przekrój różnych warstw-opowiadających historię różnych wydarzeń i rzeczy, które przy tej okazji ujrzało światło dzienne. Prowadzący odpowiadał też na wiele pytań publiczności, bo przedstawiona tematyka ukazała nam historię od innej strony. Spotkanie było bardzo pouczające i myślę , że wszyscy biorący udział byli usatysfakcjonowani. Po prostu wart było przyjść! W spotkaniu m.in.  uczestniczyli Pan Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, przedstawiciele Rady Miejskiej, Urzędu Miejskiego i Domu Kultury.

 

a.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!