Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow IV tura BMX-ów pożegnała się z nami

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

IV tura BMX-ów pożegnała się z nami Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.08.2015
small.jpgSzybko minęło 6 tygodni i kolejny obóz kolonijny BMX-ów żegna się z Kowalewem Pomorskim. Była to już IV edycja tej formy wypoczynku organizowana przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 180 młodych ludzi w wieku 7- 17 lat.

Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy, w tym roku gościliśmy uczestników z Ukrainy i Rosji oraz polaków mieszkających na stałe w Belgii, Irlandii, Niemczech, Norwegii, a nawet w Kanadzie. Łącznie było 25 obcokrajowców.  Wśród rowerzystów były cztery dziewczyny. Z roku na rok ich przybywa. W grupie 180 rowerzystów, aż 30% stanowiły osoby, które uczestniczyły w trzech poprzednich edycjach. Na 60 uczestników jednego turnusu było aż sześciu instruktorów, przez co nie odnotowano żadnego wypadku. Wśród instruktorów pojawili się mieszkańcy naszych okolic. Z pobytu gości skorzystali także lokalni użytkownicy tego typu rowerów, którzy także mieli możliwość brać udział w zajęciach. Atrakcją były wizyty rajderów, czyli światowych mistrzów jazdy na BMX-ach z  Brazylii, Rosji i Australii.

Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów brali udział w zajęciach sportowych na różnych poziomach trudności. Rowerzyści podzieleni na cztery grupy zaawansowania mieli inne założenia treningowe i uczyli się trików odpowiednio dostosowanych do ich umiejętności.

Koloniści nie tylko uczyli się jazdy wyczynowej, ale również wypoczywali nad jeziorem i korzystali z obiektów Centrum Rekreacji i Sportu, w tym z pływalni. Zawiązywały się nowe przyjaźnie i sympatie.

W dniu 6 sierpnia br. na wspólnym grillu podsumowano obóz i podziękowano sobie za współpracę. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska oraz przedstawiciel AveBmx Wojciech Baranowski zapewniali o chęci jej kontynuowania. Burmistrz podziękował młodym uczestnikom za kulturalne zachowanie, promowanie gminy Kowalewo Pomorskie i dobrą konsolidację z lokalnym społeczeństwem oraz przekazał na ręce organizatora rzeźbę symbolizującą Kowalewo Pom. Organizatorzy podkreślali bardzo dobre i bezpieczne warunki  pobytu, ciepłą atmosferę i chęć pomocy ze strony Kowalewiaków.

Porównując minione edycje obozu widać bardzo duży wzrost  zainteresowania rowerzystów. Co roku przybywają nowe atrakcje. Teraz byłą to pływalnia i specjalistyczny, przenośny tor- podkreślał organizator Wojciech Baranowski.  - Nie było żadnych sporów z lokalnymi pasjonatami deskorolek.. Odwrotnie, bardzo nam pomagali w sprawach organizacyjnych. W zamian za to otrzymali rowerowe upominki. W imieniu młodych pasjonatów rowerów przepraszam za ewentualne uniedogodnienia i dziękuję  za kibicowanie, wsparcie i miłe przyjęcie.  

Na podsumowaniu wręczono najlepszym zawodnikom cenne nagrody. Jednak najcenniejsze będą wspomnienia. Filmy i zdjęcia z obozu na bieżąco zamieszczane są w sieci i wyświetlane na wszystkich kontynentach.

 a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!