Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow IV tura BMX-ów pożegnała się z nami

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

IV tura BMX-ów pożegnała się z nami Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.08.2015
small.jpgSzybko minęło 6 tygodni i kolejny obóz kolonijny BMX-ów żegna się z Kowalewem Pomorskim. Była to już IV edycja tej formy wypoczynku organizowana przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 180 młodych ludzi w wieku 7- 17 lat.

Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy, w tym roku gościliśmy uczestników z Ukrainy i Rosji oraz polaków mieszkających na stałe w Belgii, Irlandii, Niemczech, Norwegii, a nawet w Kanadzie. Łącznie było 25 obcokrajowców.  Wśród rowerzystów były cztery dziewczyny. Z roku na rok ich przybywa. W grupie 180 rowerzystów, aż 30% stanowiły osoby, które uczestniczyły w trzech poprzednich edycjach. Na 60 uczestników jednego turnusu było aż sześciu instruktorów, przez co nie odnotowano żadnego wypadku. Wśród instruktorów pojawili się mieszkańcy naszych okolic. Z pobytu gości skorzystali także lokalni użytkownicy tego typu rowerów, którzy także mieli możliwość brać udział w zajęciach. Atrakcją były wizyty rajderów, czyli światowych mistrzów jazdy na BMX-ach z  Brazylii, Rosji i Australii.

Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów brali udział w zajęciach sportowych na różnych poziomach trudności. Rowerzyści podzieleni na cztery grupy zaawansowania mieli inne założenia treningowe i uczyli się trików odpowiednio dostosowanych do ich umiejętności.

Koloniści nie tylko uczyli się jazdy wyczynowej, ale również wypoczywali nad jeziorem i korzystali z obiektów Centrum Rekreacji i Sportu, w tym z pływalni. Zawiązywały się nowe przyjaźnie i sympatie.

W dniu 6 sierpnia br. na wspólnym grillu podsumowano obóz i podziękowano sobie za współpracę. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska oraz przedstawiciel AveBmx Wojciech Baranowski zapewniali o chęci jej kontynuowania. Burmistrz podziękował młodym uczestnikom za kulturalne zachowanie, promowanie gminy Kowalewo Pomorskie i dobrą konsolidację z lokalnym społeczeństwem oraz przekazał na ręce organizatora rzeźbę symbolizującą Kowalewo Pom. Organizatorzy podkreślali bardzo dobre i bezpieczne warunki  pobytu, ciepłą atmosferę i chęć pomocy ze strony Kowalewiaków.

Porównując minione edycje obozu widać bardzo duży wzrost  zainteresowania rowerzystów. Co roku przybywają nowe atrakcje. Teraz byłą to pływalnia i specjalistyczny, przenośny tor- podkreślał organizator Wojciech Baranowski.  - Nie było żadnych sporów z lokalnymi pasjonatami deskorolek.. Odwrotnie, bardzo nam pomagali w sprawach organizacyjnych. W zamian za to otrzymali rowerowe upominki. W imieniu młodych pasjonatów rowerów przepraszam za ewentualne uniedogodnienia i dziękuję  za kibicowanie, wsparcie i miłe przyjęcie.  

Na podsumowaniu wręczono najlepszym zawodnikom cenne nagrody. Jednak najcenniejsze będą wspomnienia. Filmy i zdjęcia z obozu na bieżąco zamieszczane są w sieci i wyświetlane na wszystkich kontynentach.

 a.jpg
 b.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!