Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Festyn na Osiedlu Jana Kochanowskiego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Festyn na Osiedlu Jana Kochanowskiego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.08.2015

Osmall.jpgd 12 lat Przewodniczący Stanisław Kaznowski wraz z Zarządem Osiedla Jana Kochanowskiego (gm. Kowalewo Pomorskie) zaprasza mieszkańców na letni festyn. Wspiera go w tym Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pom., który zapewnia animacje kulturalno- sportowe.

W dniu 15 sierpnia od godziny 16.00 najpierw swoje święto miały dzieci. Było ich ponad 120, nie tylko z osiedla, ale z terenu całej gminy, a nawet z Wielkiej Brytanii. Przygotowano dla nich wiele konkursów i zabaw. Były zabawy z chustą, zmagania sportowe, rzuty do celu, budowanie wież. Puszczano wielkie bańki i malowano twarze. Konkurs plastyczny na temat wakacji cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 30 plastyków. Komisja nagrodziła wszystkie prace plastyczne. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Przewodniczący Komitetu Osiedlowego Stanisław Kaznowski. 

Dzięki sponsorom, w większości mieszkańcom osiedla i prywatnym firmom wszystkie dzieci otrzymały lody i słodycze oraz możliwość bezpłatnej zabawy na dmuchańcach i przejażdżki na kucykach. Rozgrzane emocje dwukrotnie gasiła straż pożarna z OSP Kowalewo Pomorskie kurtyną wodną. Pokazała również jak udzielać pierwszej pomocy.    

Od godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna dla dorosłych przerwana o godz. 22.30 gwałtownym wiatrem i opadami. Pogoda wyrządziła poważne szkody finansowe. Wiatr przewracając sprzęt muzyczny uszkodził złącza i na długi czas wyeliminował zespół muzyczny z codziennego funkcjonowania.

Osiedle nie posiada własnego budżetu przez co każda inicjatywa to poważne przedsięwzięcie. Jednak jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie mieszkańców i lokalnych sponsorów - poinformował przewodniczący Osiedla Stanisław Kaznowski- Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie finansowo- rzeczowe oraz animatorkom kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury za przeprowadzone konkursy i jednostce OSP Kowalewo za przygotowany pokaz. Dziękuję członkom zarządu osiedla za zaangażowanie się w pozyskiwanie sponsorów i przygotowanie festynu.

Organizatorzy dziękują ludziom dobrego serca, bez których impreza nie byłaby tak wspaniała. Byli to:

- Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski (lody),

- Przewodniczący Komitetu Stanisław Kaznowski wraz z zarządem osiedlowym: Teresa Kowalska (pozyskiwanie sponsorów) i Jerzy Kolenderski (prace porządkowe)

- Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury- zabawy dla dzieci,

- Ochotnicza Straż Pożarna w Kowalewie Pomorskim,

- art. spożywcze i słodkości: Katarzyna i Jarosław Musiał, Danuta Maciejewska, Irena Żak oraz Bogdan Słotwiński,   

- bezpłatne udostępnienie prądu: Ewa i Stanisław Kaznowscy, Antonina i Henryk Olpeter oraz Karolina i Marcin Gumowscy,   

- Sylwia i Krzysztof Kin- ufundowanie gumowych zjeżdżalni i trampolin,

- nagrody w konkursach: Małgorzata i Dariusz Sądowscy, Karolina Kowalska, Ewa i Stanisław Kaznowscy,

- Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim

- sponsorzy: Kowalska Teresa, Kowalska Karolina, Albrecht Teresa, Podlaszewski Michał, Makowski Jan,  Kowalczyk Małgorzata, Cyrwus Mariusz, Sawicki Marek. Jastrzębska Elżbieta, Żółtowski Roman, Łukasz Tokarski, Motycki Curyło Tomasz, Karpińska Anna, Karankowska Marlena, Lenczewska Bąk Karolina, Krasicki Marek i Zbigniew, Kowalski Marian, Żuławska Mariola, Ewelina Sztejnhagen, Misiaszek Mirosława, Beyger Maria, Borkowski Piort i Wiewiór Sławomir.

 kochanowski_01.jpg
 kochanowski_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!