Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Obozy piłki ręcznej w kowalewskim gimnazjum

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Obozy piłki ręcznej w kowalewskim gimnazjum Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.08.2015

4.jpgZ publicznego gimnazjum odjechali jedni wakacyjni goście- szachiści i rowerzyści (obóz BMX), a już przyjechali kolejni. Przez ostatnie dwa tygodnie wakacji w szkole stacjonują piłkarze ręczni.

Pierwszy obóz w dniach 8-15 sierpnia zorganizowany był w ramach projektu „Szczypiornista Szkoła" przez Zw. Piłki Ręcznej w Polsce przy współpracy Min. Sportu i Turystyki oraz PGNiG. 70 uczniów szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy) z klas I-II i IV-VI z czterech województw: mazowieckiego, lubuskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego. Grupa uczestników składała się zarówno z dzieci które miały już styczność z piłką ręczną jak i „nowych nabytków".

Projekt służy popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci ze szkół podstawowych oraz zdrowego trybu życia. Jego celem jest również popularyzacja piłki ręcznej wśród najmłodszych- informuje koordynator wojewódzki projektu Łukasz Monikowski- W czasie pierwszych dwóch dni na obozie przebywał koordynator szkolenia młodzieżowego ZPRP Józef Kulik, który pomógł trenerom i nauczycielom ułożyć plan zajęć oraz służył pomocą metodyczną i merytoryczną w zakresie szkolenia najmłodszych adeptów piłki ręcznej. Przez cały tydzień uczestnicy brali udział w zajęcia na wszystkich dostępnych obiektach sportowych (hala, basen, Orlik, stadion, boisko wielofunkcyjne). W czwartek uczestnicy obozu wybrali się na wycieczkę do Torunia.

W drugim obozie (17-22 sierpnia) uczestniczy 70 uczennic roczniki 1997-2005. Organizatorem jest Młodzieżowy Klub Sportowy Vistal Łączpol Gdynia.

Obóz ma na celu nauczanie oraz doskonalenie podstawowych elementów gry w piłkę ręczną. Kształtowanie podstawowych cech motorycznych. Wychowanie i integracja poprzez sport- informuje koordynator Beata Nowińska- W ramach obozu planujemy zajęcia sportowe na hali, na basenie i na boiskach szkolnych, gry i zabawy rekreacyjne, spacery, konkursy, pogadanki oraz nauka zdrowego stylu życia.

Obozy nie odbywałyby się, gdyby nie baza sportowa oraz noclegowa w gminie Kowalewo Pomorskie. Publiczne Gimnazjum na wyposażeniu posiada drewniane łóżka i pościel, w pełni wyposażoną stołówkę i łazienki. Baza sportowa spełni zapotrzebowanie każdej dyscypliny. Zlokalizowana po sąsiedzku pływalnia i hala sportowa pozwala na aktywność w czasie złej pogody. W czasie korzystnych warunków atmosferycznych obok jest skate park, siłownia zewnętrzna i 4 boiska ( wielofunkcyjne poliuretanowe, trawiaste sztuczne, trawiaste naturalne oraz o podłożu piaszczystym). Dla relaksu można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pograć w tenisa ziemnego, szachy zewnętrzne oraz pobawić się na placu zabaw.

Właśnie z myślą o szczypiornistach w czasie budowy Centrum Rekreacji i Sportu doprojektowano i powiększono boisko do siatkówki plażowej, aby można było rozgrywać na nim spotkania piłki ręcznej plażowej.  Zaowocowało to już tytułem mistrzowskim naszych zawodniczek, a teraz mamy możliwość goszczenia obozów sportowych o tej specjalności- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

obozy_pilka_reczna_19_08_15_001.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_002.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_003.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_004.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_005.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_006.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_007.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_008.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_009.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_010.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_011.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_012.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_013.jpg
1.jpg
2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!