Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Obozy piłki ręcznej w kowalewskim gimnazjum

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Obozy piłki ręcznej w kowalewskim gimnazjum Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.08.2015

4.jpgZ publicznego gimnazjum odjechali jedni wakacyjni goście- szachiści i rowerzyści (obóz BMX), a już przyjechali kolejni. Przez ostatnie dwa tygodnie wakacji w szkole stacjonują piłkarze ręczni.

Pierwszy obóz w dniach 8-15 sierpnia zorganizowany był w ramach projektu „Szczypiornista Szkoła" przez Zw. Piłki Ręcznej w Polsce przy współpracy Min. Sportu i Turystyki oraz PGNiG. 70 uczniów szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy) z klas I-II i IV-VI z czterech województw: mazowieckiego, lubuskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego. Grupa uczestników składała się zarówno z dzieci które miały już styczność z piłką ręczną jak i „nowych nabytków".

Projekt służy popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci ze szkół podstawowych oraz zdrowego trybu życia. Jego celem jest również popularyzacja piłki ręcznej wśród najmłodszych- informuje koordynator wojewódzki projektu Łukasz Monikowski- W czasie pierwszych dwóch dni na obozie przebywał koordynator szkolenia młodzieżowego ZPRP Józef Kulik, który pomógł trenerom i nauczycielom ułożyć plan zajęć oraz służył pomocą metodyczną i merytoryczną w zakresie szkolenia najmłodszych adeptów piłki ręcznej. Przez cały tydzień uczestnicy brali udział w zajęcia na wszystkich dostępnych obiektach sportowych (hala, basen, Orlik, stadion, boisko wielofunkcyjne). W czwartek uczestnicy obozu wybrali się na wycieczkę do Torunia.

W drugim obozie (17-22 sierpnia) uczestniczy 70 uczennic roczniki 1997-2005. Organizatorem jest Młodzieżowy Klub Sportowy Vistal Łączpol Gdynia.

Obóz ma na celu nauczanie oraz doskonalenie podstawowych elementów gry w piłkę ręczną. Kształtowanie podstawowych cech motorycznych. Wychowanie i integracja poprzez sport- informuje koordynator Beata Nowińska- W ramach obozu planujemy zajęcia sportowe na hali, na basenie i na boiskach szkolnych, gry i zabawy rekreacyjne, spacery, konkursy, pogadanki oraz nauka zdrowego stylu życia.

Obozy nie odbywałyby się, gdyby nie baza sportowa oraz noclegowa w gminie Kowalewo Pomorskie. Publiczne Gimnazjum na wyposażeniu posiada drewniane łóżka i pościel, w pełni wyposażoną stołówkę i łazienki. Baza sportowa spełni zapotrzebowanie każdej dyscypliny. Zlokalizowana po sąsiedzku pływalnia i hala sportowa pozwala na aktywność w czasie złej pogody. W czasie korzystnych warunków atmosferycznych obok jest skate park, siłownia zewnętrzna i 4 boiska ( wielofunkcyjne poliuretanowe, trawiaste sztuczne, trawiaste naturalne oraz o podłożu piaszczystym). Dla relaksu można skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pograć w tenisa ziemnego, szachy zewnętrzne oraz pobawić się na placu zabaw.

Właśnie z myślą o szczypiornistach w czasie budowy Centrum Rekreacji i Sportu doprojektowano i powiększono boisko do siatkówki plażowej, aby można było rozgrywać na nim spotkania piłki ręcznej plażowej.  Zaowocowało to już tytułem mistrzowskim naszych zawodniczek, a teraz mamy możliwość goszczenia obozów sportowych o tej specjalności- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

obozy_pilka_reczna_19_08_15_001.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_002.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_003.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_004.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_005.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_006.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_007.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_008.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_009.jpg
obozy_pilka_reczna_19_08_15_010.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_011.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_012.jpg
 obozy_pilka_reczna_19_08_15_013.jpg
1.jpg
2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!