Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pożegnaliśmy dyrektora

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pożegnaliśmy dyrektora Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.08.2015

small.jpgW czasie uroczystości pogrzebowej na kowalewskiej nekropoli w dniu 20 sierpnia br. zebrało się wielu, aby oddać hołd emerytowanemu dyrektorowi szkoły, pedagogowi śp. Henrykowi Michalcowi. Msza święta pożegnalna celebrowana przez księdza dziekana Ryszarda Kobierowskiego  przepełniona była refleksjami na temat przemijania. 

W ostatniej drodze śp. Henrykowi towarzyszyły sztandary: gminny, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pom. Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pom. Nie zabrakło licznie zgromadzonych przyjaciół, absolwentów, emerytowanych dyrektorów i nauczycieli, społeczników (członków ToMiKo i członków Polskiego Zw. Emerytów), koleżanek i kolegów.

O drodze zawodowej śp. Henryka jako dyrektora zbiorczej szkoły gminnej, dyrektora szkoły podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz pedagoga mówił ówczesny współpracownik, a obecny dyrektor szkoły podstawowej Benedykt Mroziński.

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski żegnał nie tylko dyrektora, działacza społecznego, ale przede wszystkim swojego przyjaciela. Podkreślał Jego troskę o rozwój oświaty.

Już będąc na emeryturze śp. Henryk zawsze mi mówił, że chociaż „oświata nic nie daje (finansowo) to nie wolno na niej oszczędzać, na nią nigdy nie może zabraknąć pieniędzy". Cieszył się z sukcesów uczniów i nauczycieli i mówił, że „to są moje dzieci". Zapewne w dniu dzisiejszym również cieszy się, że tyle osób towarzyszy mu w ostatniej drodze. Pamiętam jego wkład i zaangażowanie w rok obchodów 730-lecia nadania praw miejskich (2005), za co w podziękowaniu został wyróżniony najwyższym odznaczeniem gminnym - Aktem Nadania Herbu. Ze wzruszeniem wręczałem również państwu Michalec w 2008r. Medale za 50-lecie Pożycia Małżeńskiego. Doceniali Go również inny. Otrzymał Złoty Krzyż Zasługi oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Świadczy to, że był postacią znamienitą i godną, pełną pasji i zaangażowania. Cześć Jego pamięci- tymi słowami  Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski

żegnał w ostatniej drodze śp. Henryka Michalca.                    

 

pogrzebowe.jpg

 

h_michalec_21_08_15_001.jpg
h_michalec_21_08_15_002.jpg

h_michalec_21_08_15_003.jpg
h_michalec_21_08_15_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!