Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wakacje w przedszkolu mogą być fajnie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wakacje w przedszkolu mogą być fajnie Drukuj
Wpisał: Renata Sulska - nauczyciel przedszkola   
20.08.2015

P3.jpgrzedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców zorganizowało w miesiącu lipcu specjalną ofertę zajęć wychowawczo - dydaktycznych dla wszystkich dzieci , które wyraziły chęć pobytu w tych dniach w przedszkolu.

Okres wakacji to przede wszystkim czas odpoczynku, a my staraliśmy się , aby ten odpoczynek  był dla dzieci spędzony w sposób aktywny. Nauczyciele zabierali dzieci w magiczną podróż, pełną fascynujących przygód i niezapomnianych wrażeń, jak np. podczas „Indiańskich dni"- dzieci zamieniały się w Indian zakładając samodzielnie zrobione przez siebie pióropusze, wymyślały indiańskie imiona, uczyły się hymnu plemiennego, „zaklinając deszcz" i poznając wiele ciekawostek z życia Indian oglądając albumy i filmy.

Innym razem uczestniczyły w lekcji historii odwiedzając studentów na wykopaliskach archeologicznych. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o dawnych czasach, oglądały wykopane przedmioty (skorupy naczyń, monety), których ludzie używali setki lat temu. Ta wycieczka zainspirowała nas do zorganizowania cyklu  zajęć „Księżniczki i rycerze" - dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat rycerstwa, dowiadywały się do czego służyły zamki, kto w nich mieszkał, poznawały Kodeks rycerski. Uczestniczyły w mini turnieju rycerskim, na którym „rycerze" i „księżniczki" poddani zostali różnym próbom:

  • rycerze próbie: „sprawności", „celności", „odwagi", „uwalniania księżniczki", „dobroci serca"
  • księżniczki próbie: „zaufania", „mądrości", „delikatności", „dobrych manier"

Na koniec zostali uroczyście zaślubieni na rycerzy i księżniczki. Inauguracją był taniec dworski na balu.

Dużym przeżyciem dla dzieci było spotkanie ze studentami z Chin, Maroka i Turcji, którzy w ramach wymiany międzynarodowej przyjechali do Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. Poprzez prezentację multimedialną dzieci poznały symbole narodowe, stroje, zwyczaje i kulturę tych krajów. Było to ciekawe doświadczenie i oryginalna lekcja.

Nie zapominaliśmy o codziennym pobycie dzieci na świeżym powietrzu. Organizowaliśmy zabawy i zawody sportowe - dzieci uczyły się współzawodnictwa pokonując przeszkody terenowe, rzucając do celu, przechodząc po linie... Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy na placu w Centrum Rekreacji i Sportu, który odwiedzaliśmy kilkakrotnie. Gry i zabawy ruchowe stanowią jedną z najciekawszych form zajęć dla dzieci, pozytywnie wpływają na ich charakter, kształtują takie cechy jak: zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, współpraca w grupie i wiele innych.

Nie zapomnieliśmy o zajęciach plastycznych, które są ulubioną aktywnością dzieci, i tak rozwijały swoje zdolności malując paluszkami - łączyły farby tworząc kolory pochodne, ozdabiały kolorowa kredą chodnik na podwórku przedszkolnym itp.

Zadbaliśmy o to, żeby w przedszkolu podczas wakacji nikt się nie nudził, żeby dzieci czuły się bezpiecznie i miło wspominały wspólnie spędzony czas.

przedszkole.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!