Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wakacje w przedszkolu mogą być fajnie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wakacje w przedszkolu mogą być fajnie Drukuj
Wpisał: Renata Sulska - nauczyciel przedszkola   
20.08.2015

P3.jpgrzedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców zorganizowało w miesiącu lipcu specjalną ofertę zajęć wychowawczo - dydaktycznych dla wszystkich dzieci , które wyraziły chęć pobytu w tych dniach w przedszkolu.

Okres wakacji to przede wszystkim czas odpoczynku, a my staraliśmy się , aby ten odpoczynek  był dla dzieci spędzony w sposób aktywny. Nauczyciele zabierali dzieci w magiczną podróż, pełną fascynujących przygód i niezapomnianych wrażeń, jak np. podczas „Indiańskich dni"- dzieci zamieniały się w Indian zakładając samodzielnie zrobione przez siebie pióropusze, wymyślały indiańskie imiona, uczyły się hymnu plemiennego, „zaklinając deszcz" i poznając wiele ciekawostek z życia Indian oglądając albumy i filmy.

Innym razem uczestniczyły w lekcji historii odwiedzając studentów na wykopaliskach archeologicznych. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o dawnych czasach, oglądały wykopane przedmioty (skorupy naczyń, monety), których ludzie używali setki lat temu. Ta wycieczka zainspirowała nas do zorganizowania cyklu  zajęć „Księżniczki i rycerze" - dzieci oglądały prezentację multimedialną na temat rycerstwa, dowiadywały się do czego służyły zamki, kto w nich mieszkał, poznawały Kodeks rycerski. Uczestniczyły w mini turnieju rycerskim, na którym „rycerze" i „księżniczki" poddani zostali różnym próbom:

  • rycerze próbie: „sprawności", „celności", „odwagi", „uwalniania księżniczki", „dobroci serca"
  • księżniczki próbie: „zaufania", „mądrości", „delikatności", „dobrych manier"

Na koniec zostali uroczyście zaślubieni na rycerzy i księżniczki. Inauguracją był taniec dworski na balu.

Dużym przeżyciem dla dzieci było spotkanie ze studentami z Chin, Maroka i Turcji, którzy w ramach wymiany międzynarodowej przyjechali do Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. Poprzez prezentację multimedialną dzieci poznały symbole narodowe, stroje, zwyczaje i kulturę tych krajów. Było to ciekawe doświadczenie i oryginalna lekcja.

Nie zapominaliśmy o codziennym pobycie dzieci na świeżym powietrzu. Organizowaliśmy zabawy i zawody sportowe - dzieci uczyły się współzawodnictwa pokonując przeszkody terenowe, rzucając do celu, przechodząc po linie... Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy na placu w Centrum Rekreacji i Sportu, który odwiedzaliśmy kilkakrotnie. Gry i zabawy ruchowe stanowią jedną z najciekawszych form zajęć dla dzieci, pozytywnie wpływają na ich charakter, kształtują takie cechy jak: zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, współpraca w grupie i wiele innych.

Nie zapomnieliśmy o zajęciach plastycznych, które są ulubioną aktywnością dzieci, i tak rozwijały swoje zdolności malując paluszkami - łączyły farby tworząc kolory pochodne, ozdabiały kolorowa kredą chodnik na podwórku przedszkolnym itp.

Zadbaliśmy o to, żeby w przedszkolu podczas wakacji nikt się nie nudził, żeby dzieci czuły się bezpiecznie i miło wspominały wspólnie spędzony czas.

przedszkole.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!