Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Starostowie Dożynek Wojewódzko- Diecezjalnych

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Starostowie Dożynek Wojewódzko- Diecezjalnych Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.08.2015

starostowie_0001_26_08_15.jpgJuż możemy podać do publicznej wiadomości kto będzie reprezentował nasz region na dożynkach wojewódzko- diecezjalnych w Kowalewie Pomorskim, które odbędą się 6 września br. Tradycją na dożynkach wojewódzkich jest powołanie starostów reprezentujących województwo, powiat gminę oraz ekologiczne rolnictwo. Dodatkowo starostwami wojewódzkimi zostaje zawsze rodzina. Tak jest i w tym roku.

W dniu 25 sierpnia uroczystego powołania starostów wojewódzko- diecezjalnych dokonał Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego Ryszard Bober. Została nimi rodzina: Sylwia i Krzysztof Kin z Kowalewa Pomorskiego. Akt mianowania w imieniu Pana Marszałka został wręczony w towarzystwie współorganizatorów czyli Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, Starosty Golubsko - Dobrzyńskiego Andrzeja Okrucińskiego, przedstawicieli duchowieństwa: ks. kanonika Zbigniewa Gańskiego (duszpasterza rolników), ks. kanonika Ryszarda Kobierowskiego (proboszcza parafii Kowalewo) oraz Dyrektora Gabinetu Marszałka Beaty Sawińskiej.
starostowie_000_26_08_15.jpg

Poniżej charakterystyka starostów wszystkich czterech szczebli:

Starostowie wojewódzko- diecezjalni,

Państwo Sylwia i Krzysztof Kin z gminy Kowalewo Pomorskie. Od 2006r. na 12,5 hektarowym gospodarstwie prowadzą fermę drobiu. Pochodzą z miejscowości Mszano (powiat Brodnicki). W ciągu 10 lat od przeprowadzenia się do Kowalewa Pomorskiego trzykrotnie zwiększyli liczebność chowu. Obecnie odstawiają nawet 230tys.szt. brojlerów, a w planach jest już kolejna rozbudowa obiektów gospodarskich. Ścisła i bezpośrednia współpraca z kilkoma ubojniami, wdrożenie systemu ISO i restrykcyjnych norm gwarantuje najwyższą jakość odstawianego mięsa.

Państwo Kin od lat angażują się w działalność społeczną. Wspierają finansowo Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia, a szczególnie funkcjonowanie Świetlicy Socjoterapeutycznej, która działa na rzecz dzieci z rodzin będących podopiecznymi Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pan Krzysztof Kin został odznaczony w 2014r. medalem Zasłużony dla rolnictwa.

Ich największym sukcesem są dzieci: córka i dwóch synów.

Starostwie szczebla powiatowego

Starościna Dożynek Elżbieta Laskowska - Zamieszkała w Radominie

Wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego w ilości 120 sztuk. Gospodarstwo o pow. 50 ha uprawiane jest zbożem i kukurydzą. Matka trojga dzieci: syn Przemysław studiuje na Politechnice Gdańskiej, syn Patryk jest uczniem III klasy Technikum Rolniczego, a córka Monika jest uczennicą I klasy IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Radominie oraz Radzie Rodziców.

Starosta Dożynek Piotr Błędowski- Zamieszkały w Ciepieniu, gmina Zbójno

Wspólnie z żoną prowadzi gospodarstwo ogólno towarowe o powierzchni 40 ha. Ojciec dwóch córek: Emilia jest studentką Wydziału Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a Paulina jest uczennicą Gimnazjum

Starostowie szczebla gminnego

Pan Andrzej Wiśniewski - wspólnie z małżonką prowadzi 500 hektarowe gospodarstwo rolne w Sławkowie, gmina Chełmża. Z rolnictwem związany od 1980r., kiedy to pan Andrzej przejął po rodzicach 34 hektarowe rodzinne gospodarstwo we wsi Mlewo gm. Kowalewo Pomorskie.

Obecnie uprawia buraki cukrowe, pszenicę, rzepak, kukurydzę, cebulę oraz buraczki ćwikłowe. Gospodarstwo jest systematycznie modernizowane. Powstało zaplecze magazynowe i nowoczesny park maszynowy. Rodzina Wiśniewskich jest aktywnym członkiem trzech grup producenckich: buraczanej, zbożowo- rzepakowej i owocowo- warzywnej.

Pan Andrzej Wiśniewski, będąc mieszkańcem gminy Kowalewo Pomorskie pełnił funkcję radnego rady miejskiej jako wiceprzewodniczący oraz członek zarządu. Został również uznany: Agroprzedsiębiorcą 2011r, Rolnikiem Roku, Rolnikiem Pomorza i Kujaw oraz wicemistrzem Agroligii 2011. Współpracując z firmą Nordzuker co dwa lata organizuje Dni Buraka.

Największą dumą Pana Andrzeja są 3 wnuczki i 3 wnuków.

Pani Izabela Dębska wspólnie z mężem Jackiem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 20ha, gdzie uprawiają kukurydzę i owoce miękkie (sad wiśniowy). Prowadzą również firmę „Jacek Dębski" zaopatrującą rolnictwo w najnowocześniejszy sprzęt do produkcji rolnej, świadczącą usługi na rzecz upraw oraz usługi transportowe w całej Europie.

Pani Iza absolwentka Akademii Techniczno Rolniczej jest bardzo aktywna zawodowo. Prowadzi księgowość gospodarstwa rolnego i wszystkich firm rodzinnych. Od czterech lat działa w bardzo trudnej branży przechowalnictwa owocowo- warzywnego. W wybudowanej chłodni o kubaturze ponad 1000m.kw. przechowuje owoce miękkie. Jest członkiem grupy producentów owoców i warzyw.

Dumna mama 3 dzieci, z którymi spędza aktywnie wolny czas na wyprawach rowerowych i wycieczkach krajoznawczych. Każdą wolną chwilę poświęca na czytanie książek.

Państwo Dębscy wspierają finansowo sport amatorski na szczeblu gminnym jak i wojewódzkim.

Starostowie Dożynek Ekologicznych 2015

Państwo Maria i Henryk Klugowscy z Chełmońca, gm. Kowalewo Pomorskie. Rodzina Klugowskich należy do parafii w Chełmoniu. Mają trójkę dzieci. Najmłodsza Magda aktualnie chodzi do szkoły średniej w Toruniu, a starsza Dorota ukończyła 3 kierunki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu między innymi (związaną z gospodarstwem) ochronę środowiska. Najstarszy syn Marcin ukończył Technikum Rolnicze w Gronowie. 

Pan Henryk swoje gospodarstwo odziedziczył już po swoich rodzicach Franciszku i Krystynie Klugowskich. Od 30 lat wraz ze swoją żoną Marią posiadają 19-to hektarowe gospodarstwo. Przed wstąpieniem do ekologii rodzina Klugowskich oprócz gospodarstwa zajmowała się agroturystyką. Od tamtej chwili do dziś w gospodarstwie pozostały konie, osły i kozy.

Od ośmiu lat są ekologami i posiadają Certyfikat PL-EKO-07-06234. Pan Henryk wraz z synem Marcinem jeżdżą prawie co roku na wystawy okręgowe zwierząt hodowlanych ze swoim bydłem. Jako jedyni w województwie kujawsko-pomorskim specjalizują się w hodowli bydła białogrzbietego. Państwo Klugowscy w 2012 roku zdobyli I-wsze miejsce w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie kujawsko-pomorskim.

Podczas tegorocznej XXVII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu, krowa Państwa Klugowskich uzyskała tytuł czempiona w grupie krów rasy białogrzbietnej. 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!