Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Potrójne świętowanie w Wielkim Rychnowie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Potrójne świętowanie w Wielkim Rychnowie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.08.2015

small.jpgMieszkańcy wsi Wielkie Rychnowo, Borówno i Nowy Dwór (gm. Kowalewo Pomorskie) w dniu 28 sierpnia br. bawili się na wspólnym festynie. Tradycyjnie żegnali lato, natomiast dodatkowo świętowali zakończenie dwóch inwestycji ważnych dla lokalnej społeczności. Sołectwo zyskało nową drogę oraz nowe otoczenie świetlicy wiejskiej.

W tym roku samorząd gminy zmodernizował drogę osiedlową kostką polbrukową za łączna kwotę 262tys.zł z czego sołectwo partycypowało w kosztach kwotą 65tys.zł. Dodatkowo, aby inwestycja doszła do skutku mieszkańcy przyległych do drogi posesji zdecydowali, że pokryją sami koszty wykonania zjazdów z drogi.

Również świetlica wiejska wypiękniała. Pracownik urzędu Wiesław Chmielewicz, który jest jednocześnie opiekunem tej wsi podjął się realizacji projektu unijnego pt. „Odnowienie elewacji budynku świetlicy wiejskiej wraz z utwardzeniem przyległego terenu kostką betonową i wykonaniem parkingu". Opracował plan odnowy miejscowości i przebrnął przez zawiłości związane ze złożeniem jak i rozliczeniem wniosku o środki unijne. Efekt jest wspaniały. Świetlica jest wizytówką wsi. Nowa elewacja, utwardzony teren oraz miejsca parkingowe spowodowały, że obiekt stał się bardziej atrakcyjny przy wynajmie. Całość inwestycji to 81tys.zł z czego unia dołożyła prawie 51tys.zł.

Przetargi na realizację obu inwestycji wygrała spółka gminna Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Wywiązała się z zadań wzorowo, co podkreślali na otwarciu mieszkańcy tej wsi.

W czasie uroczystego zakończenia inwestycji nie mogło zabraknąć poświęcenia drogi i placu przez ks. kanonika Benedykta Drewek oraz symbolicznego przecięcia wstęgi. Dokonali tego: burmistrz Andrzej Grabowski, przewodniczący rady Jerzy Orłowski, sołtys Zdzisław Czarnomski, wykonawca prezes Barbara Stosio z ZGKiM oraz proboszcz Benedykt Drewek.

Życzę bezpiecznego korzystania z nowej drogi oraz z nowego parkingu. Gratuluję mieszkańcom Wielkiego Rychnowa odwagi. Jesteście jedyną społecznością w naszej gminie, która zdecydowała się partycypować w kosztach całej inwestycji. Jest to już druga droga wiejska w tej wsi, gdzie mieszkańcy dołożyli 25% wartości całości, a nie tylko wykonania podbudowy- podkreślał w czasie otwarcia drogi Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Sołtys Zdzisław Czarnomski w imieniu zebranych mieszkańców podziękował spółce za „kawał dobrej roboty", mieszkańcom za przychylność do metody budowania drogi i władzom za realizację inwestycji. Niespodzianką dla uczestników uroczystości była wizyta pasjonatów motorów, którzy jako pierwsi na dobrą wróżbę przemierzyli drogę od początku do końca. Za nimi pojazdem z 1942r. udali się zaproszeni goście. Wśród uczestników uroczystości można było zauważyć radnych, sołtysów oraz wielu przyjaciół m.in. posła, sekretarza stanu w MSW Grzegorza Karpińskiego.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Na wspólnym festynie spotkała się społeczność trzech sołectw. Były rozmowy, tańce i wspólne grillowanie. Dzięki sponsorom mieszkańcy na długo będą wspominać ten dzień. Był pieczony prosiak, lody dla dzieci. Nauczyciele z lokalnej podstawówki przez kilka godzin dbali o rozrywkę najmłodszych. Były konkursy, kalambury, malowanie twarzy i zmagania sportowe.

 rychnowo_droga.jpg
 swietowanie.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!