Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa Drukuj
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
10.09.2015

4 wrsmall.jpgześnia 2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim już po raz czwarty włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku akcja Narodowe Czytanie odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Narodowe Czytanie ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury.

Z tekstem  Lalki Bolesława Prusa zmierzyli się  nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim, oraz Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim. Do akcji włączyli się także terapeuci i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim oraz wierni Czytelnicy kowalewskiej Biblioteki.

Każdy z uczestników, który odczytał fragment powieści, otrzymał pamiątkowy dyplom. Uczestnicy mieli możliwość skorzystać z pamiątkowej pieczęci przysłanej z kancelarii prezydenta i umieścić ją w swoim egzemplarzu Lalki Bolesława Prusa.

Tegoroczną edycję Narodowego Czytania śmiało można uznać za udaną! Cieszy nas, że ludzie gotowi są zatrzymać na moment bieg życia i przysiąść nad lekturą. Nie mniej cieszy również to, że nasza kowalewska Biblioteka dołożyła swoją cegiełkę w ogólnonarodową akcję Narodowe Czytanie 2015.

bibnarodowe_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!