Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Narodowe Czytanie Lalki Bolesława Prusa Drukuj
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
10.09.2015

4 wrsmall.jpgześnia 2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim już po raz czwarty włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku akcja Narodowe Czytanie odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Narodowe Czytanie ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury.

Z tekstem  Lalki Bolesława Prusa zmierzyli się  nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim, oraz Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim. Do akcji włączyli się także terapeuci i uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim oraz wierni Czytelnicy kowalewskiej Biblioteki.

Każdy z uczestników, który odczytał fragment powieści, otrzymał pamiątkowy dyplom. Uczestnicy mieli możliwość skorzystać z pamiątkowej pieczęci przysłanej z kancelarii prezydenta i umieścić ją w swoim egzemplarzu Lalki Bolesława Prusa.

Tegoroczną edycję Narodowego Czytania śmiało można uznać za udaną! Cieszy nas, że ludzie gotowi są zatrzymać na moment bieg życia i przysiąść nad lekturą. Nie mniej cieszy również to, że nasza kowalewska Biblioteka dołożyła swoją cegiełkę w ogólnonarodową akcję Narodowe Czytanie 2015.

bibnarodowe_2015.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!