Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki w parafii Srebrniki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki w parafii Srebrniki Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.09.2015
srebrniki_dozynki_12_09_15_000.jpgPo dożynkach gminnych w Kowalewie Pomorskim przyszedł czas na podziękowania za plony w Małych Ojczyznach. W dniu 12 września br. swoje małe dożynki urządzili mieszkańcy wsi Mlewiec, Srebrniki i Mariany należących do parafii Srebrniki.
W tym roku głównym organizatorem obchodów była wieś Srebrniki. Stąd właśnie pochodzili starostowie: Renata Krempuła i Bogdan Tosnowiec. Organizatorzy, czyli sołtysi: wsi Mlewiec Jerzy Śliwka, wsi Mariany Monika Piróg i wsi Srebrniki Jerzy Behrendt wspólnie ze starostami wnieśli uroczyście do kościoła chleb i wieńce. Poświęcenia płodów rolnych dokonał w czasie mszy ks. proboszcz Wojciech Ostoja Lniski, a płomienne kazanie o trudnej pracy rolnika wygłosił dekanalny duszpasterz rolnikow ks. kanonik Bernard Kowalewski. Później była uroczystość w świetlicy wiejskiej w Srebrnikach. Zaproszono także Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, radnych, m.in. Jerzego Orłowskiego, Justynę Wontorowską i Marcina Dunajskiego. Dzięki współpracy trzech rad sołeckich ugoszczono zebranych grochówką, swojskim ciastem, chlebem ze smalcem i ogórkiem.

Z programem artystycznym wystąpiła dla zebranych młodzież ze Szkoły Podstawowe w Mlewie, a na koniec zorganizowano zabawę taneczną.

Gratuluję profesjonalnej organizacji uroczystości. Cieszy mnie konsolidacja społeczności lokalnych i zjednywanie się wokół kulturalnych idei. W czasie takich uroczystości mieszkańcy rozmawiają, bawią się i zapominają o sporach. Po co tracić czas i energie na kłótnie, gdy można coś w zamian zrobić wspólnego- podkreślał zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Na pamiątkę uroczystości wręczył ks. Wojciechowi Monografię Kowalewa, w której rozdział poświęcony jest tutejszej parafii.

srebrniki_dozynki_12_09_15_001.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_002.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_003.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_004.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_005.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_006.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_007.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_008.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_009.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_010.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_011.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!