Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dożynki w parafii Srebrniki

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dożynki w parafii Srebrniki Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.09.2015
srebrniki_dozynki_12_09_15_000.jpgPo dożynkach gminnych w Kowalewie Pomorskim przyszedł czas na podziękowania za plony w Małych Ojczyznach. W dniu 12 września br. swoje małe dożynki urządzili mieszkańcy wsi Mlewiec, Srebrniki i Mariany należących do parafii Srebrniki.
W tym roku głównym organizatorem obchodów była wieś Srebrniki. Stąd właśnie pochodzili starostowie: Renata Krempuła i Bogdan Tosnowiec. Organizatorzy, czyli sołtysi: wsi Mlewiec Jerzy Śliwka, wsi Mariany Monika Piróg i wsi Srebrniki Jerzy Behrendt wspólnie ze starostami wnieśli uroczyście do kościoła chleb i wieńce. Poświęcenia płodów rolnych dokonał w czasie mszy ks. proboszcz Wojciech Ostoja Lniski, a płomienne kazanie o trudnej pracy rolnika wygłosił dekanalny duszpasterz rolnikow ks. kanonik Bernard Kowalewski. Później była uroczystość w świetlicy wiejskiej w Srebrnikach. Zaproszono także Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, radnych, m.in. Jerzego Orłowskiego, Justynę Wontorowską i Marcina Dunajskiego. Dzięki współpracy trzech rad sołeckich ugoszczono zebranych grochówką, swojskim ciastem, chlebem ze smalcem i ogórkiem.

Z programem artystycznym wystąpiła dla zebranych młodzież ze Szkoły Podstawowe w Mlewie, a na koniec zorganizowano zabawę taneczną.

Gratuluję profesjonalnej organizacji uroczystości. Cieszy mnie konsolidacja społeczności lokalnych i zjednywanie się wokół kulturalnych idei. W czasie takich uroczystości mieszkańcy rozmawiają, bawią się i zapominają o sporach. Po co tracić czas i energie na kłótnie, gdy można coś w zamian zrobić wspólnego- podkreślał zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Na pamiątkę uroczystości wręczył ks. Wojciechowi Monografię Kowalewa, w której rozdział poświęcony jest tutejszej parafii.

srebrniki_dozynki_12_09_15_001.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_002.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_003.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_004.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_005.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_006.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_007.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_008.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_009.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_010.jpg
srebrniki_dozynki_12_09_15_011.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!