Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sołectwo Mlewo wybrało swoje władze.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sołectwo Mlewo wybrało swoje władze. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.09.2015

sol_mlewo_wybralo_wladze_17_09_15_000.jpgPrzy wysokiej frekwencji - 41,14% mieszkańcy wsi Mlewo w dniu 17 września wybrały swoje władze na najbliższą kadencję. Tak wysoka liczba mieszkańców 122 osoby zamieszkałe i kilkunastu letników spowodowała, że wpisywanie na listę obecności i przynoszenie dodatkowych krzeseł trwało pół godziny.

O funkcję sołtysa ubiegały się dwie osoby. Dotychczasowy sołtys Ryszard Lipiński i sołtys jeszcze wcześniejszej kadencji Maria Jolanta Wiśniewska Staszak. Po burzliwej dyskusji, w tajnym głosowaniu 94 głosy otrzymał sołtys Lipiński, a 26 głosów pani Wiśniewska Staszak. Nowego starego sołtysa Ryszarda Lipińskiego wspierać będzie rada sołecka w osobach: Mirosława Kwiatkowska, Krzysztof Siebers, Krzysztof Bazanowski i Józef Romanowski, oraz komisja rewizyjna: Krystyna Sałacka, Paulina Gawrzyał i Elżbieta Siebers.

Zabierając głos burmistrz Andrzej Grabowski pogratulował wspaniałego dochodu jakie wypracowała świetlica wiejska w tej kadencji. Jest to kwota 60tys. zł. Ponad połowa budżetu wiejskiego przeznaczona została na utrzymanie dróg gminnych. Burmistrz poinformował o projekcie złożonym w ramach inwestycji ZIT, gdzie samorząd chciałby zagospodarować plażę wiejską wraz z drogą dojazdową. W projekcie partnerskim będziemy również budować ścieżkę pieszo-rowerowej od Sierakowa do Kiełbasina.

Po wyborach mieszkańcy sprawnie podzielili budżet na 2016rok. Z kwoty prawie 17.700zł największą pulę przeznaczono na drogi. Nie zapomniano o strażakach, szkole stowarzyszeniowej, utrzymaniu terenów zielonych i o imprezach integracyjnych.

Największą bolączką mieszkańców jest stan dróg gminnych, których jest ponad 11km. Mieszkańcy po długiej dyskusji ustalili kolejność dróg do destruktowania. Najważniejsza jest droga od szkoły do drogi do Januszewa w gminie Chełmża. Drogą tą Mlewianie udają się do ośrodka zdrowia w Zelgnie i do wjazdu na autostradę.

sol_mlewo_wybralo_wladze_17_09_15_001.jpg
sol_mlewo_wybralo_wladze_17_09_15_002.jpg
sol_mlewo_wybralo_wladze_17_09_15_003.jpg
sol_mlewo_wybralo_wladze_17_09_15_004.jpg
sol_mlewo_wybralo_wladze_17_09_15_005.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!