Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Jesteśmy najczystszą gminą w Polsce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jesteśmy najczystszą gminą w Polsce Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.09.2015

fnz.jpgZakończył się społeczny plebiscyt zorganizowany przez fundację Nasza Ziemia na najczystszą gminę w Polsce. Fundacja, która znana jest z akcji Sprzątanie Świata, ogłosiła w maju konkurs dla wszystkich samorządów, którego celem było wyłonienie gmin  dbających o czystość na swoim terenie i w czynny sposób reagujących na potrzeby swoich mieszkańców.

Dzięki prowadzonej na szeroką skalę przez samorząd gminy akcji informacyjnej najwięcej głosów oddano na gminę Kowalewo Pomorskie. Zdobywając 5611 głosów wygraliśmy nie tylko w kategorii gmin miejsko- wiejskich, ale również wśród wszystkich samorządów w Polsce. Pokonaliśmy takie potęgi jak Łódź czy Warszawę.

Spełniliśmy najważniejsze kryteria plebiscytu. Głosujący stwierdzili, że na terenie gminy panuje ogólny ład i porządek,, gmina jasno i w sposób przystępny informuje o zasadach działania systemu gospodarki odpadami oraz potwierdzili, że gmina reaguje na zgłaszane nieprawidłowości w zakresie utrzymania czystości i porządku. Bardzo dziękuję za najwyższą ocenę, a pracownikom urzędu za bardzo dobrą kampanię informacyjną na temat wdrażania ustawy o czystości i porządku jak również na temat samego konkursu- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- pozwólcie, że jeszcze przez chwilę nagroda pozostanie niespodzianką o której wkrótce poinformujemy społeczeństwo. Zapewniam, że zadowoli nas wszystkich.

Przypomnijmy, że każdego dnia z jednego komputera można było oddać jeden głos. Wspierali nas ekolodzy, młodzież, a nawet goście uczestniczący w dożynkach wojewódzkich, gdzie w nagrodę za oddany głos mogli otrzymać pamiątkowy gadżet.

http://www.naszaziemia.pl/aktualnosci/kowalewo-pomorskie-wsrod-zwycieskich-gmin.html

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!