Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Jesteśmy najczystszą gminą w Polsce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jesteśmy najczystszą gminą w Polsce Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.09.2015

fnz.jpgZakończył się społeczny plebiscyt zorganizowany przez fundację Nasza Ziemia na najczystszą gminę w Polsce. Fundacja, która znana jest z akcji Sprzątanie Świata, ogłosiła w maju konkurs dla wszystkich samorządów, którego celem było wyłonienie gmin  dbających o czystość na swoim terenie i w czynny sposób reagujących na potrzeby swoich mieszkańców.

Dzięki prowadzonej na szeroką skalę przez samorząd gminy akcji informacyjnej najwięcej głosów oddano na gminę Kowalewo Pomorskie. Zdobywając 5611 głosów wygraliśmy nie tylko w kategorii gmin miejsko- wiejskich, ale również wśród wszystkich samorządów w Polsce. Pokonaliśmy takie potęgi jak Łódź czy Warszawę.

Spełniliśmy najważniejsze kryteria plebiscytu. Głosujący stwierdzili, że na terenie gminy panuje ogólny ład i porządek,, gmina jasno i w sposób przystępny informuje o zasadach działania systemu gospodarki odpadami oraz potwierdzili, że gmina reaguje na zgłaszane nieprawidłowości w zakresie utrzymania czystości i porządku. Bardzo dziękuję za najwyższą ocenę, a pracownikom urzędu za bardzo dobrą kampanię informacyjną na temat wdrażania ustawy o czystości i porządku jak również na temat samego konkursu- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- pozwólcie, że jeszcze przez chwilę nagroda pozostanie niespodzianką o której wkrótce poinformujemy społeczeństwo. Zapewniam, że zadowoli nas wszystkich.

Przypomnijmy, że każdego dnia z jednego komputera można było oddać jeden głos. Wspierali nas ekolodzy, młodzież, a nawet goście uczestniczący w dożynkach wojewódzkich, gdzie w nagrodę za oddany głos mogli otrzymać pamiątkowy gadżet.

http://www.naszaziemia.pl/aktualnosci/kowalewo-pomorskie-wsrod-zwycieskich-gmin.html

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!