Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przygotować się na środki unijne

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przygotować się na środki unijne Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.09.2015

small.jpgKowalewo Pomorskie przygotowuje się do możliwości naboru środków unijnych. Jako gmina miejsko- wiejska zależy nam na możliwie jak największym sięgnięciu po pieniądze z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Taką możliwość mają praktycznie wszyscy: samorządy, organizacje społeczne, osoby fizyczne i rolnicy. Czekając na pierwsze nabory wniosków organizowane są konferencje na temat programu.

W dniu 21 września br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zorganizowała konferencję promującą wspieranie rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa poprzez działania PROW 2014-2020. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy samorządowcy z powiatu w tym Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Orłowski, radni i sołtysi oraz rolnicy.

Otwierając konferencję dyrektor Andrzej Gross podkreślał, że priorytetem PROW 2014-2020 jest poprawa konkurencyjności sektora rolnego z uwzględnieniem celów środowiskowych.                                   

Wspólny rynek rolny w Europie zaczął kształtować się od lat 70-tych. Niektóre kraje mają już za sobą półwieczne doświadczenie. Polska wspólną politykę rolną buduje od 2004r. i potrzebujemy czasu na wdrożenie pewnych rozwiązań. Dzięki modernizacji gospodarstw polscy rolnicy mogą skutecznie konkurować na krajowym i unijnym rynku z farmerami z innych państw. Mamy najwięcej młodych rolników spośród wszystkich państw UE, zakłady przetwórcze są bardzo nowoczesne, wzrasta konkurencyjność gospodarcza terenów wiejskich. Przed nami szereg instrumentów wsparcia takich jak płatności bezpośrednie, PROW, rozwój sektora rybackiego, finansowanie wspólnej organizacji rynków owoców i warzyw oraz dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych.- podkreślał na konferencji Andrzej Gross.

Wśród wyróżnionych działaczy i aktywnych producentów rolnych medal Zasłużony dla rolnictwa" otrzymał radny Michał Klafczyński, który pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Integracji Europejskiej kowalewskiej rady miejskiej.

Wyróżniony podziękował burmistrzowi jako wnioskodawcy za docenienie jego zaangażowania w pracę radnego na rzecz rolnictwa.

a.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!