Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nowa droga poświecona i uroczyście odebrana

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nowa droga poświecona i uroczyście odebrana Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2015
mariany_odb_drogi_12_10_15_000.jpgW sołectwie Mariany w dniu 9 października br. dokonano uroczystego odbioru wyremontowanej drogi. Po tradycyjnym poświęceniu, którego dokonał ks. Proboszcz Wojciech Ostoja Lniski przecięcia wstęgi dokonali: sołtys Monika Piróg, ks. Ostoja Lniski, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radna Justyna Wontorowska, były sołtys Andrzej Gręźlikowski, kier. referatu Małgorzata Wegner i wykonawca Mariusz Wilczyński.
Zaproszeni goście skorzystali z możliwości przejażdżki po nowej drodze z grupą motocyklistów, którą w części tworzą mieszkańcy tej wsi. Później mieszkańcy spotkali się w świetlicy wiejskiej, aby przy wspólnej kolacji wspominać lata zabiegów o utwardzenie drogi.

Sołectwo Mariany to jedyna wieś w gminie Kowalewo Pomorskie, która ma wszystkie drogi utwardzone. Obecna połączyła dwie drogi powiatowe i stworzyła możliwość objazdu przejazdu kolejowego. Bardzo dziękuję mieszkańcom za cierpliwość w oczekiwaniu na przeprowadzony remont. Wiem, że jeszcze w ubiegłym roku było wielu pesymistów, którzy nie wierzyli, ze droga powstanie w 2015. Cieszę się, że się rozczarowali. Jednocześnie bardzo dziękuję obecnemu sołtysowi Monice Piróg i byłemu sołtysowi Andrzejowi Gręźlikowskiemu za wsparcie i współpracę. W przyszłym roku samorząd planuje przystąpić do remontu świetlicy wiejskiej w tej wsi- podkreślał zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Mieszkańcy w czasie kolacji podziwiali wystawę fotograficzną z przebiegu inwestycji. Przypominamy, że na przebudowę tej drogi gmina KOwalewo Pomorskie uzyskała dotację z budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego pochodzącą z wyłączeń gruntów rolnych z produkcji w wys. 85tys.zł.  

mariany_odb_drogi_12_10_15_001.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_002.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_003.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_004.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_006.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_005.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_007.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_008.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_009.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_010.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!