Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nowa droga poświecona i uroczyście odebrana

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nowa droga poświecona i uroczyście odebrana Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2015
mariany_odb_drogi_12_10_15_000.jpgW sołectwie Mariany w dniu 9 października br. dokonano uroczystego odbioru wyremontowanej drogi. Po tradycyjnym poświęceniu, którego dokonał ks. Proboszcz Wojciech Ostoja Lniski przecięcia wstęgi dokonali: sołtys Monika Piróg, ks. Ostoja Lniski, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radna Justyna Wontorowska, były sołtys Andrzej Gręźlikowski, kier. referatu Małgorzata Wegner i wykonawca Mariusz Wilczyński.
Zaproszeni goście skorzystali z możliwości przejażdżki po nowej drodze z grupą motocyklistów, którą w części tworzą mieszkańcy tej wsi. Później mieszkańcy spotkali się w świetlicy wiejskiej, aby przy wspólnej kolacji wspominać lata zabiegów o utwardzenie drogi.

Sołectwo Mariany to jedyna wieś w gminie Kowalewo Pomorskie, która ma wszystkie drogi utwardzone. Obecna połączyła dwie drogi powiatowe i stworzyła możliwość objazdu przejazdu kolejowego. Bardzo dziękuję mieszkańcom za cierpliwość w oczekiwaniu na przeprowadzony remont. Wiem, że jeszcze w ubiegłym roku było wielu pesymistów, którzy nie wierzyli, ze droga powstanie w 2015. Cieszę się, że się rozczarowali. Jednocześnie bardzo dziękuję obecnemu sołtysowi Monice Piróg i byłemu sołtysowi Andrzejowi Gręźlikowskiemu za wsparcie i współpracę. W przyszłym roku samorząd planuje przystąpić do remontu świetlicy wiejskiej w tej wsi- podkreślał zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Mieszkańcy w czasie kolacji podziwiali wystawę fotograficzną z przebiegu inwestycji. Przypominamy, że na przebudowę tej drogi gmina KOwalewo Pomorskie uzyskała dotację z budżetu Województwa Kujawsko - Pomorskiego pochodzącą z wyłączeń gruntów rolnych z produkcji w wys. 85tys.zł.  

mariany_odb_drogi_12_10_15_001.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_002.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_003.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_004.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_006.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_005.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_007.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_008.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_009.jpg
mariany_odb_drogi_12_10_15_010.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!